24 lutego dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły święto znanych, prehistorycznych stworzeń - dinozaurów. Tego dnia wspólnie obejrzeliśmy prezentację multimedialną na temat tych niezwykłych gadów. Poznaliśmy historię dinozaurów, ich skomplikowane nazwy, dowiedzieliśmy się kiedy żyły, czym się żywiły i jak wyglądały. Ćwiczyliśmy także dodawanie i odejmowanie, porównywanie liczebności zbiorów, utrwalaliśmy nazwy kolorów poprzez przeliczanie różnobarwnych figurek.
Na zakończenie dnia dzieci wykonały skamieliny z masy solnej, w której odbiły figurki dinozaurów oraz muszelki. Zrobiły sobie także pamiątkowe zdjęcie w fotobudce „paszcza dinozaura" przygotowanej przez wychowawcę.
Wszystkie przedszkolaki przyniosły bardzo ciekawe materiały dotyczące dinozaurów: plakaty, książki, gry, figurki oraz strój dinozaura. W zbiorach znalazł się również szkielet tyranozaura.
21 i 23 lutego zostały rozegrane Mistrzostwa Gminy Bełchatów Szkół Podstawowych. Reprezentacja chłopców naszej szkoły ukończyła zawody tuż za podium zajmując 4 miejsce. Dziewczęta zakończyły zmagania na miejscu 5.
Gratulujemy postawy i walki o każdy centymetr boiska 💪
Dziękujemy wszystkim osobom, które wsparły Dom Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim. Cieszymy się, że wiele osób zaangażowało się w zbiórkę i udzieliło wsparcia.
Jeszcze raz ogromnie dziękujemy za okazane wsparcie i dobre serce oraz liczymy na Państwa udział w kolejnych podobnych akcjach organizowanych przez naszą szkołę.
Zapraszamy wszystkich do udziału w Konkursie Fotograficznym z okazji 50-lecia Gminy Bełchatów "Gmina Bełchatów w obiektywie". Konkurs ma charakter otwarty, tzn. mogą w nim wziąć udział również osoby, które nie są mieszkańcami Gminy Bełchatów. Warunek jest tylko taki, by fotografie nadesłane na konkurs przedstawiały miejsca lub obiekty znajdujące się wyłącznie na terenie Gminy Bełchatów, przedstawiające walory jej dziedzictwa kulturowego, historycznego, przyrodniczo-krajobrazowego i nawiązywać do tematu konkursu. Jedna osoba może nadesłać maksymalnie 3 zdjęcia. Więcej informacji: www.ugbelchatow.pl
Przypominamy, że do 28.02.2023 r. trwa rekrutacja do klasy pierwszej oraz oddziału przedszkolnegona na rok szkolny 2023/2024. Druki do pobrania na stronie internetowej szkoły w zakładce Dokumenty szkolne lub w sekretariacie szkoły w godzinach 7.30 – 14.30.
Informujemy, że opłata za obiady w bieżącym miesiącu wynosi 80,00 złotych.
Termin wpłat do 10.02.2023 r.
🎼Duży muzyczny sukces naszej Kornelii Frączek, uczennicy klasy III. 🏆Zajęła ona III miejsce w II Wojewódzkim Konkursie Pieśni i Piosenki Patriotycznej „Nasza radość i duma”, zorganizowanym z okazji 81. rocznicy utworzenia Armii Krajowej. 🇵🇱Swoją nagrodę Kornelia odebrała podczas uroczystego 🎶koncertu laureatów z rąk Wicemarszałka Województwa Łódzkiego Piotra Adamczyka. Wielkie brawa dla Kornelii oraz jej opiekunki - nauczyciela przygotowującego, pani Katarzyny Piasta! 👏👍😍
W przepięknej scenerii kościoła Przenajświętszej Trójcy w Bogdanowie 08.01.2023 roku odbył się koncert laureatów szkolnych konkursów Kolęd i Pastorałek. Mogliśmy usłyszeć przedstawicieli trzech szkół: Szkoły Podstawowej w Bogdanowie, Szkoły Podstawowej w Dobiecinie oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Janowie. Wszyscy wykonawcy pięknie zaprezentowali wybrane przez siebie utwory. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Informujemy, że opłata za obiady w bieżącym miesiącu wynosi 44,00 złote.
Termin wpłat do 05.01.2023 r.
Święta Bożego Narodzenia w sercach ludzi budzą najpiękniejsze uczucia. To czas życzliwości i dobra. Aby podkreślić tą wyjątkowość świąt, uczennice klasy ósmej przygotowały i zaprezentowały jasełka. Tegoroczne przedstawienie opowiadało o odwiecznym konflikcie dobra ze złem. Dzięki aktorskiemu talentowi naszych młodych aktorów widowisko stało na wysokim poziomie artystycznym.
Gratulujemy i dziękujemy za wspaniałe wprowadzenie w czas Świąt Bożego Narodzenia.
Magię Świąt Bożego Narodzenia w naszej szkole można było poczuć w poniedziałek 19.12.2022, za sprawą konkursu Kolęd i Pastorałek. Wszyscy uczestnicy pięknie zaprezentowali wybrane utwory.
Nagrodzeni artyści w kategorii klas I – IV
1 miejsce Kornelia Frączek
2 miejsce Aleksandra Mikunda
3 miejsce Adrianna Czajka
Wyróżnienie otrzymał Filip Kubuj.
Nagrodzeni w kategorii klas V- VIII
1 miejsce ex aequo dla Zuzanny Gołąb i Natalii Krystek.
2 miejsce dla Katarzyny Mikundy.
3 miejsce zdobyła Julia Stępień.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
6 grudnia dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedził długo wyczekiwany gość - Święty Mikołaj. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tego wydarzenia wszystkie dzieci przyszły ubrane w „coś” czerwonego oraz przyniosły czerwone mikołajowe czapeczki. Od samego rana w klasie panował nastrój oczekiwania…Wreszcie dźwięk dzwonków oznajmił przybycie tego miłego gościa!
Po krótkiej rozmowie ze Świętym Mikołajem nadeszła upragniona chwila - rozdawanie prezentów. Za prezenty dzieci odwdzięczyły się pięknie zaśpiewaną kolędą pt. „Bosy Pastuszek” oraz kartką ze świątecznymi życzeniami.
Na koniec spotkania zrobiliśmy sobie jeszcze pamiątkowe zdjęcia i nareszcie można było… rozpakować prezenty! To był naprawdę dzień pełen niesamowitych wrażeń!
Dziękujemy Święty Mikołaju za przybycie i tradycyjnie zapraszamy za rok!
Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu tego radosnego spotkania.
Osratni piątek listopada w naszej szkole przebiegał pod hasłem wróżb i zabaw andrzejkowych. Już od samego rana, klasy naszych najmłodszych uczniów odwiedzały salę gimnastyczną, która w tym dniu zmieniła się
w miejsce czarów i magii.
Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki z nazwami zawodów przyszłości, szukał swojej szczęśliwej liczby, poznawał znaczenie swojego ulubionego koloru. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego.
Według dawnych wierzeń, noc świętego Andrzeja miała moc magiczną, pozwalającą zerknąć przez ramię
w przyszłość. Dzisiaj Andrzejki to przede wszystkim zabawa. Mało kto wierzy w moc wróżb, które współcześnie przybrały formę dodatku do tanecznych zabaw. Są jednak tacy, dla których andrzejkowe wróżby to przede wszystkim tradycja. Zabawy i wróżby andrzejkowe odbywają się niemal w całej Europie. Jedna z legend głosi, że zapoczątkowały je praktyki stosowane w starożytnej Grecji. Dzień ten przypada na końcu lub na początku roku liturgicznego. Andrzejki są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem.
Informujemy, że opłata za obiady w bieżącym miesiącu wynosi 64,00 złotych.
Termin wpłat do 10.12.2022 r.
Jesienne wzory malowane.... LUTOWNICĄ!!! Uczniowie klasy 6 wypalali jesienne liście na drewnianych tabliczkach z wykorzystaniem lutownicy zakupionej w ramach programu Laboraria Przyszłości.
Ach, cóż to był za dzień! 30 listopada zostały ogłoszone wyniki IV Wojewódzkiego Konkursu „DBAM O ŚRODOWISKO W ŁÓDZKIM” pn. „Ekopomysły pomagają chronić środowisko” organizowanym przez Zarząd Województwa Łódzkiego. W konkursie wzięło udział ok. 200 uczestników z 90 szkół. Z naszej szkoły prace wykonali Aleksandra Mikunda, Lena Błaszczyk i Grzegorz Berner. Uwagę jury przykuł lapbook w wykonaniu Leny Błaszczyk, która została z tego tytułu WYRÓŻNIONA. Wręczenie nagród uczniom i ich szkołom wraz z prezentacją prac Laureatów odbyło się w Orientarium ZOO. W spotkaniu uczestniczył Pan Marszałek Andrzej Górczyński. W ramach uroczystości zostały przeprowadzone warsztaty edukacyjne, oprowadzanie z przewodnikiem po Orientarium oraz indywidualne zwiedzanie ZOO.
SERDECZNIE GRATULUJEMY!
25 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. W tym dniu każde dziecko przyniosło do szkoły swojego ulubionego misia. Wszystkie misie były naprawdę wyjątkowe.
Dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy ze swoimi misiami, dzięki prezentacji multimedialnej poznały historię ich święta, a z Misiem Mieciem wykonały gimnastykę buzi i języka. Na zajęciach powstały też niezwykle kreatywne prace plastyczno-techniczne pt. „Balonowy miś”.
Na zakończenie zajęć wszystkie dzieci otrzymały pyszne „małe co nieco” oraz pamiątkowe dyplomy.
Z dumą i radością informujemy, że uczennica naszej szkoły - Zuzanna Gołąb - zdobyła dziś Grand Prix w II Gminnym Konkursie Patriotyczno - Recytatorskim "Ojczyzno ma" organizowanym przez Zespół Szkolno - Przedszkolny w Janowie. Jej brawurowa interpretacja utworu Antoniego Słonimskiego "Alarm" wywarła ogromne wrażenie na jury i pozostałych uczestnikach. Na podium stanął również Jakub Gołąb z klasy 5., zajmując III miejsce w swojej kategorii wiekowej. Zaprezentował on publiczności poruszający wiersz Artura Oppmana "Orlątko". Do konkursu stanęły także: Julia Stępień (kl. 8), Katarzyna Mikunda (kl. 5) oraz Ada Lesiak i Alicja Grzegorczyk (obie z kl. 4). W ich repertuarze znalazły się wiersze Władysława Broniewskiego, Tadeusza Kubiaka i Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Nad doborem utworów i przygotowaniem uczniów czuwały polonistki - p. Jolanta Kamińska i p. Magdalena Kawnik. Wszystkim laureatom i uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w deklamatorskich zmaganiach.
21 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Dla podkreślenia wyjątkowości tego dnia, wszyscy przygotowali stroje w radosnym, żółtym kolorze. Podczas zajęć dzieci rozmawiały na temat życzliwości, koleżeństwa, dobrych uczynków oraz odpowiedziały na pytanie: jak okazywać sobie życzliwość na co dzień. Przypomniały sobie też trzy magiczne słowa: „proszę, przepraszam, dziękuję” oraz sytuacje w jakich należy ich używać. Była to również świetna okazja do utrwalenia zasad zawartych w Kodeksie Przedszkolaka. Na zakończenie tego wyjątkowego dnia dzieci wspólnie wykonały plakat „Znajdź się wśród życzliwych” i upominki dla rodziców - kwiaty życzliwości.
Dzień Życzliwości utwierdził nas w przekonaniu, że warto być życzliwym - nie tylko od święta, ale i na co dzień.