DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Szkoła Podstawowa im. gen. Janusza Głuchowskiego w Dobiecinie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Deklaracja dostępności dotyczy strony internetowej spdobiecin.pl

Data publikacji strony internetowej: 2009.10.01. Data ostatniej dużej aktualizacji: 2019.10.02

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Elementy filmowe i dżwiękowe przekazujące informacje nie mają opisu tekstowego całej treści elementu; brak audiodeskrypcji.

Oświadczenie sporządzono: 2020.09.22

Data ostatniego przeglądu i aktualizacji: 2024.03.31

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest administrator szkolnej strony internetowej, e-mail: sp_dobiecin@wp.pl, tel. 44 633 62 06

Powyższą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji oraz żądania zapewnienia dostępności.

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub ich elementu.

W zgłoszeniu należy podać:

• adres internetowy strony, na której niedostępna jest treść,
  • imię i nazwisko osoby kontaktowej oraz sposób kontaktu (np. numer telefonu, e-mail),
  • dogodny sposób przekazania informacji.

Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością

Żądanie realizowane będzie najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.

Jeżeli dotrzymanie terminu nie będzie możliwe, szkoła poinformuje niezwłocznie osobę wnoszącą żądanie o terminie, w którym realizacja żądania będzie możliwa. Nowy termin nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem.

W przypadku, gdy zapewnienie dostępności cyfrowej jest niemożliwe podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.

W sytuacji, gdy szkoła odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności internetowej, aplikacji mobilnej lub ich elementu można zgłosić wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dane teleadresowe podmiotu publicznego:

Szkoła Podstawowa im. gen. Janusza Głuchowskiego w Dobiecinie,

Korczew 37, 97-400 Bełchatów

sp_dobiecin@wp.pl

Dostępność architektoniczna

1. Do budynku prowadzą 3 wejścia. Do każdego z wejść prowadzą schody. Przy wejściu głównym znajduje się podjazd dla niepełnosprawnych.
  2. Na trenie szkoły nie ma parkingu z wyznaczonym miejscem dla osób niepełnosprawnych.
  3. Dla osób na wózkach dostępny jest tylko korytarz i pomieszczenia na parterze. W budynku nie ma windy.
  4. Brak jest toalety dla osób niepełnosprawnych.
  5. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym.
  6. W budynku nie ma zainstalowanych platform, informacji głosowych oraz pętli indukcyjnych.

Informacje dodatkowe

1. Na tej stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.
  2. Na terenie szkoły nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego.

• Szkoła Podstawowa im. gen. Janusza Głuchowskiego w Dobiecinie
    Korczew 37