Nawigacja

  • Warsztaty profilaktyczne ,,Dopalaczom mówimy STOP- wybieramy zdrowie"

    W dniach 26 i 28 lutego 2019 r. w klasie VII i VIII odbyły się warsztaty profilaktyczne w ramach Wojewódzkiej Kampanii Edukacyjnej Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Łodzi pod hasłem  „Dopalaczom mówimy STOP – wybieramy zdrowie". Podstawowym celem kampanii jest zapobieganie zażywaniu środków psychoaktywnych przez uczniów, wobec tego młodzież poszerzyła swoją wiedzę w zakresie szkodliwości tego typu substancji. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Przygotowali w grupach m. in. dalszy ciąg historii osób, które wpadły w uzależnienie wykazując się dużą wiedzą w tym zakresie. Bardzo ciekawie opracowali reklamę i antyreklamę środków psychoaktywnych. Po dłuższej dyskusji sami doszli do wniosku, że to co wydawało się reklamą, tak naprawdę niewiele ma z nią wspólnego. Powstały również ciekawe plakaty na temat: ,,Zagrożenia wynikające z zażywania środków psychoaktywnych", które zostały wywieszone na korytarzu szkolnym i pełnią funkcję edukacyjno-profilaktyczną dla klas młodszych. Warsztaty przeprowadziła p. A. Sobieszek - pedagog szkolny.

  • Bal karnawałowo-walentynkowy

    W dniu 07.02.19r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowo-walentynkowy. Były tańce i węże w rytm dziecięcych przebojów, liczne konkursy prowadzone przez panią animatorkę oraz inne atrakcje. Na parkiecie sali gimnastycznej królowały wróżki i księżniczki. Nie brakowało piratów, kowbojów i innych ciekawych postaci bajkowych. Po trzygodzinnej zabawie wszyscy opuszczali szkołę w doskonałych humorach. Organizatorzy tj. p. J.Kardas-Figlus, p. B. Kędzierska, p. P. Janura i p. P.Blaźniak dziękują za wspólną zabawę.

  • AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA

    Wzorem lat ubiegłych, w roku szkolnym 2018/2019, w klasie pierwszej realizowany był program „Akademia Bezpiecznego Puchatka”, którego celem była edukacja i poprawa bezpieczeństwa dzieci rozpoczynających naukę w szkole oraz wytworzenie u dzieci naturalnych sposobów unikania i reagowania na zagrożenia. Tematyka dotyczyła bezpieczeństwa w szkole, w domu, na drodze i w sieci. Otrzymane materiały dydaktyczne, wykorzystane w programie pozwoliły przeprowadzić wartościowe zajęcia oraz były okazją do integracji pierwszoklasistów i atrakcyjną formą zdobywania wiedzy. Po przeprowadzeniu zajęć uczniowie uczestniczyli w Ogólnopolskim Teście Bezpieczeństwa. Test składał się z 15 pytań dotyczących zagadnień omawianych podczas lekcji. Nasza szkoła otrzymała Certyfikat potwierdzający udział w X edycji  programu oraz dyplomy dla uczniów. Koordynatorem programu była Izabela Kołodziejczyk.

  • XXI Plebiscyt Sportowy Gminy Bełchatów

    XXI Plebiscyt Sportowy Gminy Bełchatów
    22.02.2019

    8 lutego 2019 r. odbyła się gala XXI Plebiscytu Sportowego Gminy Bełchatów. I miejsce, a tym samym  tytuł Najlepszego Sportowca Gminy Bełchatów w roku 2018 w kategorii "szkoły podstawowe" zdobyła uczennica naszej szkoły Barbara Masapust. W dziesiątce najlepszych sportowców na miejscu VIII w tej samej kategorii  uplasował się także uczeń klasy ósmej Bogumił Masapust.

    Basi i Bogusiowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  • Spotkanie z policjantami

    W dniu 05.02.2019 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie uczniów klas I – III z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie na temat „Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych”.  Policjantki, kom. Sylwia Maros i sierż. szt. Marta Płomińska, przypominały o różnych zagrożeniach z jakimi uczniowie mogą się spotkać w trakcie ferii zimowych. Szczególną uwagę zwróciły na zasady bezpieczeństwa podczas zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegały przed ślizganiem się na zamarzniętych stawach oraz ostrzegały przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się w pobliżu ulic i akwenów wodnych. Funkcjonariuszki przypomniały również, że wszystkie osoby do 16 roku życia mają obowiązek zakładać kask podczas korzystania ze zorganizowanych terenów narciarskich. Za brak kasku odpowiadają rodzice bądź opiekunowie prawni. Uczniowie przypomnieli sobie też jak należy zachować się w kontakcie z nieznajomymi osobami, w przypadku zaginięcia. Na zakończenie spotkania funkcjonariuszki przekazały dzieciom znaczki odblaskowe, które uczniowie przyczepili do swoich plecaków. W ten sposób będą bezpieczni każdego dnia w drodze do i ze szkoły. Spotkanie zorganizowały p. Lidia Pawlik i p. Anetta Sobieszek.

  • Spektakl profilaktyczny ,,Zaplątani w sieci"

    5 lutego 2019 r. z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu dzieci z oddziału przedszkolnego oraz  uczniowie klas I-VIII  naszej szkoły wzięli udział w spektaklu profilaktycznym  pt: ,,Zaplątani w sieci". W spektaklu poruszony został problem cyberprzemocy, coraz bardziej powszechnego zjawiska wśród dzieci i młodzieży. Prześladowanie przez Internet jest szczególnie groźne dlatego, że poniżające materiały są dostępne w krótkim czasie dla wielu osób i pozostają w sieci na zawsze. Aktorzy Grupy T z Torunia pokazali w jaki sposób korzystać ze smartfonów i tabletów, żeby nie wpaść w uzależnienie. Uczestnicy spektaklu zostali  oprowadzeni  po zasadach savoir-vivre. Dowiedzieliśmy się również , jak w ciekawy sposób spędzić czas wolny, niekoniecznie przed szklanym ekranem telewizora czy monitora komputerowego. Spektakl powstał w oparciu o konsultacje z psychologiem dziecięcym i pedagogiem szkolnym. To przedstawienie było niepowtarzalną okazją do bezpośredniej zabawy z aktorami i pozwalało zastanowić się nad własnym zachowaniem. Cała gama oryginalnych bohaterów, wartka akcja i rozbrajający kunszt kabaretowy  gwarantowały niesamowite widowisko. Organizatorką spotkania była p. A. Sobieszek- pedagog szkolny.

  • Kampania profilaktyczna „Dopalaczom mówimy STOP – wybieramy zdrowie"

    5 lutego 2019 r. odbyło się spotkanie dla koordynatorów szkolnych w ramach Wojewódzkiej Kampanii Edukacyjnej Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Łodzi „Dopalaczom mówimy STOP – wybieramy zdrowie", w której wzięła udział p. A. Sobieszek- pedagog szkolny. Uczestnicy wysłuchali wykładu: „Założenia i cele Wojewódzkiej Kampanii Edukacyjnej Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Łodzi „Dopalaczom mówimy STOP – wybieramy zdrowie”, który zaprezentował p. K. Kluza.
    Jednak kluczowym elementem szkolenia były dwie sesje warsztatowe: „Dopalacze – jak działają i dlaczego mogą być niebezpieczne” oraz „Pierwszorzędowa profilaktyka wobec nowych uzależnień w szkole – oddziaływania wobec uczniów i rodziców”, które poprowadził p. Jakub Rychter- psycholog, psychoterapeuta, certyfikowany specjalista terapii uzależnień. Następne działania w ramach kampanii to przeprowadzenie przez szkolnych koordynatorów warsztatów edukacyjnych z młodzieżą  i spotkań edukacyjnych z rodzicami.
    Podstawowym celem kampanii jest zapobieganie zażywaniu środków psychoaktywnych przez uczniów.

  • Spektakl teatralny ,,Balladyna"

    23 stycznia 2019 r. nasza szkoła gościła przedstawicieli Teatru Młodego Pokolenia z Białegostoku. Zaprezentowali oni sztukę na motywach dramatu Juliusza Słowackiego pt. „Balladyna”. Przedstawienie obejrzeli uczniowie klas IV - VIII. Aktorzy w niezwykle sugestywny sposób pokazali fragmenty znanej historii o dziewczynie, która owładnięta żądzą władzy dokonała wielu zbrodni i niegodziwości, a pierwszą z nich było zabicie siostry. Atmosferę przedstawienia, pełną tajemniczości i grozy doskonale podsycały trafnie dobrane akordy muzyczne. Barwne kostiumy aktorów, rekwizyty, dekoracje oraz wspomniana muzyka pozwoliły widzom przenieść się myślami do legendarnych wydarzeń z przeszłości naszego kraju i poznać różnorodne motywy postępowania bohaterów – od miłości po nienawiść. „Balladyna” to niezwykły utwór, łączy w sobie sceny mroczne i dramatyczne, refleksyjne i miłosne, a nawet groteskowe. Nasi uczniowie mogli więc doświadczyć bogatej gamy przeżyć i doznań artystycznych.  Spektakl okazał się dla widzów doskonałą lekcją i niesamowitym przeżyciem skłaniającym do refleksji nad własnym życiem i otaczającą rzeczywistością.  Reakcja publiczności była zaskakująca - nikt nie rozmawiał. Na końcu spektaklu zabrzmiały zasłużone, gromkie brawa. Organizatorką spotkania była p. A. Sobieszek.

     

  • Podsumowanie Kiermaszu Bożonarodzeniowego

    W dniach 19 – 21 grudnia 2018 roku na terenie naszej szkoły odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy zorganizowany przez panią Beatę Kędzierską przy współpracy Samorządu Uczniowskiego. Podczas kiermaszu sprzedawano wytwory pracy – głównie artykuły wykonane własnoręcznie przez uczniów, rodziców i ich bliskich oraz nauczycieli. Mamy nadzieję, że stroiki będą pięknie dekorować domy w okresie świątecznym i przypominać o pracy osób,  które dokładały wszelkich starań, aby każda z  ozdób była wyjątkowa.
    Dochód ze sprzedaży w  całości zostanie przeznaczony na potrzeby uczniów naszej szkoły a uzyskana kwota wpłacona na konto Rady Rodziców.

  • Szkolne jasełka - Cud Betlejemskiej Nocy

    Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka. Nie inaczej było w tym roku, dlatego też w dniu 20 grudnia 2018 roku z bożenarodzeniowym przesłaniem w pięknych kostiumach oraz w pięknej scenografii nawiązującej do Betlejem wystąpili uczniowie klas I, II, III i IV przedstawiając sceny narodzin Chrystusa. Podczas śpiewania kolęd i pastorałek małym aktorom towarzyszył chór w skład, którego wchodzili uczniowie z klasy IV, V, VI i VII, a całą oprawę muzyczną zapewnił rodzic a zarazem organista parafii w Bogdanowie p. Andrzej Lasota.  Jasełka przygotowane pod kierunkiem p. Lidii Pawlik, p. Małgorzaty Pisarek i ks. Tomasza Błaszczyka wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. Radosny śpiew kolęd uświadomił nam, że Święta Bożego Narodzenia są tuż, tuż. Gośćmi uroczystości byli: wicestarosta Powiatu Bełchatowskiego p. Jacek Bakalarczyk, proboszcz parafii w Bogdanowie ks. kanonik Wojciech Gonera, radni Rady Gminy Bełchatów a zarazem rodzice naszych uczniów p. Bogumiła Robak i p. Przemysław Gołąb. Spotkanie przebiegało w miłej i świątecznej atmosferze.

  • Konkurs plastyczny pn. „Mój przyjaciel MIŚ”

    17 grudnia 2018 r. nastąpiło rozwiązanie konkursu plastycznego pn. „Mój przyjaciel MIŚ”, który był przeznaczony tylko dla dzieci z oddziału przedszkolnego. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej postać ulubionego misia wybranymi przez siebie technikami plastycznymi (rysowanie, malowanie, wyklejanie, wydzieranie). Głównym kryterium oceny prac była samodzielność.

     

    W konkursie wzięło udział 10 dzieci. 

     

    I miejsce- Amelia Ścibior

    II miejsce- Kacper Pelc oraz Dawid Pelc

    III miejsce- Natalia Roksela

     

    Organizatorem konkursu była p. Aneta Kępczyńska. Nagrody dla zwycięzców i wszystkich uczestników ufundowała Rada Rodziców. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

  • Finał akcji ,,Chcę pomagać"

    W dniu 14.12.2018 r. zakończyliśmy świąteczną akcję ,,Chcę pomagać".  Dziękujemy za udział w akcji całej społeczności szkolnej - nauczycielom, rodzicom, uczniom i pracownikom szkoły. Dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy wsparli akcję. Jak zawsze mogliśmy liczyć na Waszą ogromną wrażliwość i liczne dary. Dobro, którym podzieliliście się podczas zbiórki, wróci do Was! Jesteście wielcy, dziękujemy w imieniu pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Bełchatowie. Organizatorkami akcji były panie L. Pawlik (opiekun Samorządu Uczniowskiego), M. Bartos (opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu) i A. Sobieszek (pedagog szkolny)

  • Udział w spektaklu teatralnym ,,Wyspa Robinsona"

    12  grudnia 2018 r. grupa 40 uczniów z klas IV -VII obejrzała przedstawienie teatralne pt: „Wyspa Robinsona” zrealizowane przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa w reżyserii Marka Jędrzejczyka. Spektakl został wystawiony w Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie. Dla większości uczestników było to pierwsze spotkanie z bohaterami powieści Daniela Defoe i niezwykłymi przygodami tytułowego Robinsona, a dla pozostałych sentymentalne wspomnienie. Sztuka w barwny i oryginalny sposób ukazała przygody znanego bohatera powieści podróżniczej. Wszystkim najbardziej podobał się Piętaszek- towarzysz Robinsona, który rozbawił publiczność murzyńskimi powiedzeniami. Aktorzy często prosili o pomoc  widownię, co ożywiło przedstawienie i bardzo się podobało. Warsztaty teatralne w wykonaniu zawodowych aktorów to atrakcyjna forma lekcji języka polskiego. Opiekunami uczestników wyjazdu byli- p. A. Sobieszek, p. P. Janura i p. K. Orpel

  • Finał VII Powiatowego Konkursu Literackiego

    12 grudnia 2018 r. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Bełchatowie odbył się wspólny, uroczysty finał: XX Powiatowego Konkursu Literackiego "Książki na medal" oraz  VII Powiatowego Konkursu Literackiego "Bajka dla siostrzyczki i braciszka". W konkursie wzięło udział wielu  uczniów ze szkół podstawowych powiatu bełchatowskiego.  Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy VI,  Weronika Gaborska - laureatka konkursu z roku 2017 napisała piękną baśń ,,Z potrzeby serca" i zaprojektowała ilustracje. Tym razem otrzymaliśmy podziękowania za udział w konkursie z rąk p. Łukasza Politańskiego. Bardzo sie cieszymy, że są w naszej szkole młodzi pisarze, którzy kochają literaturę piękną i sami z sukcesami prezentują swoje utwory. Serdecznie dziękujemy Weronice, gdyż po raz ostatni mogła wziąć udział w tym konkursie i zapraszamy do udziału w przyszłym roku szkolnym  młode talenty z klasy piątej i szóstej.

  • Spektakl profilaktyczny „Jak Pstryk i Bzyk zostali oświeceni”

    W dniu 11.12.2018 roku dzieci z oddziału przedszkolnego i z klas I – III wzięły udziałw przedstawieniu profilaktycznym pt. „Jak Pstryk i Bzyk zostali oświeceni”. Aktorzy dzięki przyciągającym uwagę lalkom, piosenkom nawiązali wspaniały kontakt z publicznością, która bardzo żywo reagowała na przygody dwóch chłopców – Bzyka i Pstryka. Dzieci poznając przygody chłopców dowiedziały się jak powstaje prąd, kiedy może być niebezpieczny i jak powinniśmy zachować sięw takich sytuacjach a także, co oznaczają znaki na transformatorach oraz jakie działania można podjąć w celu oszczędzania energii elektrycznej. 

    Spektakl był sponsorowany przez Fundację PGE, odbył się w ramach projektu „Bezpiecznie z prądem”.

  • Wyjazd mikołajkowy do kina

    W dniu 7 grudnia 2018 roku uczniowie klasy II i III pod opieką wychowawczyń: p. Małgorzaty Pisarek i p. Lidii Pawlik w ramach prezentu mikołajkowego wyjechali do kina Helios w Bełchatowie na film pt. „Dziadek do orzechów i cztery królestwa”. Po seansie wszyscy udali się do Mc Donalds.  Wycieczka była bardzo udana, a uczniowie zapowiadają, że bardzo chętnie jeszcze raz wybiorą się na taki wyjazd i to nie koniecznie z okazji Mikołajek.

  • Wizyta świętego Mikołaja

    6 grudnia do naszej szkoły przybył długo oczekiwany gość - święty Mikołaj. Towarzyszyli mu pomocnicy - uczniowie klasy V, którzy pomagali mu rozdawać prezenty. A prezentów było dużo...Obdarowani zostali uczniowie oraz dzieci z oddziału przedszkolnego. Mikołaj nie zapomniał również o Pani Dyrektor, nauczycielach i innych pracownikach szkoły. Wszyscy, którzy otrzymali prezenty podziękowali św. Mikołajkowi piosenką i wierszykiem. 

     

    Kochany święty Mikołaju - dziękujemy i zapraszamy za rok!!!

  • Udział w ogólnopolskiej kampanii „Bądźmy poszukiwaczami autorytetu”

    Nasza szkoła przystąpiła do akcji ,,Bądźmy poszukiwaczami autorytetu". Celem kampanii jest nauczyć dzieci i młodzież klas IV-VIII, jak znaleźć prawdziwy autorytet, nie myląc go z idolem oraz wspomagać rodziców i nauczycieli w budowaniu swojego autorytetu i kształtowaniu takich postaw młodzieży, które prowadzą do odpowiedzialnej wolnej i szczęśliwej dorosłości. Akcja ma dwa kierunki działania: wychowanie i profilaktyka. Dla uczniów przekaz jest następujący: ,,Naucz się odróżniać mistrza od idola, bo pomyłka kosztuje twoje szczęście". Dla rodziców: ,,Naucz się wzmacniać wewnętrzny autorytet twojego dziecka, jego wewnętrzne normy, bo tylko dziecko z zasadami jest bezpieczne i szczęśliwe".  Dla nauczycieli: ,,Naucz się, jak wzmacniać autorytet nauczyciela-wychowawcy". Szczegółowy plan działań zostanie przedstawiony uczniom i rodzicom przez wychowawców klas. Badanie ewaluacyjne zakończy się 25 stycznia 2019 r. W lutym szkoła otrzyma końcowy raport ewaluacyjny. Koordynatorem kampanii jest szkolny pedagog -p. Anetta Sobieszek. Więcej informacji znajdziemy na stronie www.autorytet.org

  • Udział w świątecznej akcji charytatywnej ,,Chcę pomagać"

    W związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Wolontariatu i nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia serdecznie zapraszamy całą społeczność szkolną do udziału w świątecznej akcji charytatywnej ,,Chcę pomagać". W dniach 10-12 grudnia 2018 r. odbędzie się zbiórka słodkich upominków na rzecz pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Bełchatowie. Będziemy bardzo wdzięczni za każdy podarunek. Organizatorkami akcji są: p. Małgorzata Bartos- opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu, p. Lidia Pawlik opiekun Samorządu Uczniowskiego i p. Anetta Sobieszek- pedagog szkolny. Z góry dziękujemy wszystkim za okazane serce. Razem możemy wszystko! Podsumowanie akcji nastąpi 13.12.2018 r.

  • Wyjazd mikołajkowy do Parku Trampolin w Łodzi

    Już po raz drugi w  dniu 4 grudnia 2018 r. odbyła się mikołajkowa wycieczka do Łodzi zorganizowana przez p. Małgorzatę Bartos, w której uczestniczyli uczniowie klas IV-VIII. Celem podróży był Park Trampolin ,,Saltos"- wielka hala wypełniona trampolinami, podzielona na różne sektory: do koszykówki, gry w zbijaka, skocznie oraz basen z przeszkodami wypełniony gąbkami. Ta coraz bardziej popularna forma aktywności fizycznej dostarczyła uczestnikom wycieczki wielu niezapomnianych wrażeń. Instruktorzy prowadzili rozgrzewkę i pokazali nam trampolinowe akrobacje a później ...,,hulaj dusza"! Uczniowie próbowali swoich sił w skokach, niektórym udało się nawet salto, pod okiem trenera nurkowaliśmy w gąbkach i wspinaliśmy się po linach. Pobyt w parku trampolin sprzyjał wyrabianiu nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu, integracji oraz rozwijania zainteresowania sportem, a przede wszystkim uświadomił uczniom, że skoki na trampolinie to nie tylko wspaniała zabawa, ale również doskonałe ćwiczenia dla mięśni nóg. W drodze powrotnej spędziliśmy miło czas w Mc Donalds w Pabianicach. Uczestnikami wycieczki opiekowali się wychowawcy klas.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. gen. Janusza Głuchowskiego w Dobiecinie
    Korczew 37
    97-400 Bełchatów
  • (044) 633-62-06

Biuletyn Informacji Publicznej