Nawigacja

  • Przerwa na czytanie

    Społeczność naszej szkoły wzięła udział w Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. “Przerwa na czytanie”. Celem akcji jest przede wszystkim promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe i może byś jedną z form spędzania wolnego czasu w szkole, zachęcenie wszystkich  do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

  • Turniej Gier i Zabaw Dzieci Klas I-III

    Reprezentacja uczniów klas  I-III wzięła  udział w XXVI Turnieju Gier i Zabaw Dzieci Klas I-III, który odbył się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dobrzelowie. Podczas zmagań uczniowie ze szkół z terenu Gminy Bełchatów wykazywali się swoimi umiejętnościami sportowo-zręcznościowymi. W ostatecznej klasyfikacji nasza reprezentacja zajęła VI miejsce. Duch walki naszym uczniom towarzyszył do ostatniej konkurencji.

    Źródło zdjęć: Facebook Gmina Bełchatów

  • Alfabet Logopedyczny

    W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Alfabet Logopedyczny" zrealizowaliśmy kolejne literki alfabetu :
    C - jak Celinka
    D- jak dynie
    G - jak gimnastyka buzi i języka
    S - jak syczący wąż

    Było wesoło, twórczo i głośno :)

  • Projekt "Łódzkie Dwujęzyczne"

    Dzieci z oddziału przedszkolnego (w ramach projektu "Łódzkie Dwujęzyczne") zapoznały się z głównymi bohaterami Tomem i Keri oraz ich magicznym „yellow house”. Obejrzały animację w języku angielskim oraz uczyły się piosenki wprowadzającej pt. „Tom and Keri”. Pracowały również z kartami obrazkowymi oraz powtarzały słownictwo związane z powitaniem. Na zakończenie wykonały zadanie plastyczne z otrzymanego w ramach projektu, zeszytu ćwiczeń.

    Przypomnijmy, że nasz oddział przedszkolny realizuje projekt „Łódzkie Dwujęzyczne”, który ma na celu propagowanie idei dwujęzyczności w przedszkolach województwa łódzkiego, kształtowanie kompetencji kluczowych w zakresie rozwijania umiejętności językowych, przygotowanie i motywowanie dziecka w wieku przedszkolnym do skutecznego używania języka angielskiego w zabawie i codziennych sytuacjach. Projekt ten będzie realizowany do końca roku szkolnego 2023/2024.

  • Światowy Dzień Pluszowego Misia

    24 listopada 2023 r. dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każdy przyszedł do szkoły w towarzystwie swojego pluszowego przyjaciela. Przybyły misie duże i małe, białe i kolorowe…Każdy był inny, każdy wyjątkowy! Dzieci obejrzały prezentację multimedialną dotyczącą historii powstania pluszowego misia, a następnie ze swoimi misiami wzięły udział w ćwiczeniach rozwijających orientację przestrzenną. Z Misiem Mieciem wytrwale gimnastykowały swoje buzie i języki (ćwiczenia logopedyczne). Na koniec otrzymały pamiątkowe dyplomy i to co misie lubią najbardziej, czyli małe co nieco:)

  • Gra miejska BEŁCHATÓW- ZNAM?!

    Dzisiaj uczniowie klasy ósmej poznawali Bełchatów w ramach gry miejskiej. Gra była realizowana dla Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim Biblioteki Pedagogicznej Filii w Bełchatowie. Celem Gry było wykonanie w określonym czasie jak największej liczby zadań. Część terenowa zaczynała się w Parku Olszewskich, natomiast punktem końcowym była Biblioteka Pedagogiczna w Bełchatowie. Nasi uczniowie wykazali się niesamowitym zaangażowaniem i zajęli ostatecznie III miejsce.

    Gra została zorganizowana w ramach realizacji projektu BEŁCHATÓW-POZNAJEMY HISTORIĘ I TERAŹNIEJSZOŚĆ, PLANUJEMY PRZYSZŁOŚĆ.

    źródło zdjęcia: https://www.facebook.com/bibliotekapedagogicznabelchatow

     

  • Ogólnopolski projekt edukacyjno-czytelniczy "Bajki - pomagajki"

    23 listopada 2023 r. dzieci z oddziału przedszkolnego zapoznały się z treścią kolejnej bajki terapeutycznej pt. „Lew Drapuś” autorstwa Doroty Gala. Bajka ta stała się doskonałym pretekstem do dyskusji oraz próbą odpowiedzi na następujące pytania: co to jest agresja? Jaką osobę określa się mianem agresywnej? W jaki sposób się ona zachowuje? Wspólnie doszliśmy do wniosku, że agresją jest każde postępowanie, które ma na celu wyrządzenie komuś krzywdy. Okazało się, że dzieci utożsamiały agresję tylko z czynami fizycznymi, więc rozszerzyliśmy to pojęcie o agresję psychiczną (wyśmiewanie, przezywanie, obgadywanie - to również agresja). Na zakończenie zajęć przedszkolaki wykonały pracę plastyczną - portret Lwa Drapusia.

  • Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień w oddziale przedszkolnym

    We wtorek - 21 listopada - dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Głównym celem tego dnia było kształtowanie postawy życzliwości i szacunku wobec innych, uwrażliwienie dzieci na wzajemną pomoc. Na zajęciach rozmawialiśmy czym jest życzliwość i jak można ją sobie wzajemnie okazać. Dzieci wykonały również pracę plastyczną pt. „Znajdź siebie wśród życzliwych” a na zakończenie każdy zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie w fotobudce. Był to dzień pełen uśmiechów, dobrych uczynków, miłych słów oraz pozytywnych emocjiJ

    Pamiętajmy, że dobro, którym obdarowujemy innych, wraca do nas stokrotnie, dlatego warto być ŻYCZLIWYM!

     

  • Dzień Życzliwości i Pozdrowień

    21 listopada 2023 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Tego dnia w naszych ubiorach dominował kolor żółty.  Zostały też rozdane kartki z pozdrowieniami, które uczniowie wrzucali do " skrzynki życzliwości". Dodatkową atrakcją była fotobudka, w której każdy mógł zrobić sobie zabawne zdjęcie z użyciem zabawnych rekwizytów. Zarówno dzieci, uczniowie  jak i pracownicy szkoły mieli wiele radości. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego dnia. 😀

  • Projekt „Łódzkie Dwujęzyczne”

    Województwo łódzkie we współpracy z Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Łodzi wraz z pozostałymi jednostkami – w Zgierzu, Sieradzu, Skierniewicach i Piotrkowie Trybunalskim od 2021 r. realizuje projekt „Łódzkie Dwujęzyczne”.

    Projekt ten ma na celu propagowanie idei dwujęzyczności w przedszkolach na terenie województwa łódzkiego, kształtowanie kompetencji kluczowych w zakresie rozwijania umiejętności językowych, przygotowanie i motywowanie dziecka w wieku przedszkolnym do skutecznego używania języka angielskiego w zabawie i codziennych sytuacjach.

    Miło nam poinformować, że w tegorocznej edycji projektu biorą udział dzieci z naszego oddziału przedszkolnego. Zostaliśmy wyposażeni w niezbędne pomoce dydaktyczne, które pomogą w rozwijaniu umiejętności językowych najmłodszych.

    Za realizację projektu odpowiedzialni są nauczyciele: Aneta Kępczyńska oraz Agnieszka Kurzawska.   

  • Podsumowanie akcji SZKOŁA PEŁNA TALENTÓW

    19 listopada zakończyła się akcja SZKOŁA PEŁNA TALENTÓW organizowana przez sieć sklepów Lidl, w której nasza szkoła brała udział. Tym razem udało nam się uzbierać 980 talenciaków :) Dzięki kuponom szkoła otrzyma zestaw korekcyjny. W skład zestawu wchodzą:

    • piłki piankowe śr. 7 cm, 3 szt.
    • ringo, 3 szt.
    • tańczącą chustę żółtą fluorescencyjną, 1 szt.
    • tańczącą chustę pomarańczową fluorescencyjną, 1 szt.
    • tańczącą chustę różową, 1 szt.
    • tańczącą chustę niebieską, 1 szt.
    • zręcznościowe łyżki z piłką, 4 szt.
    • miniszczudła, 4 pary
    • szarfy żółte, 12 szt.
    • szarfy niebieskie, 12 szt.
    • piłki z wypustkami, 2 szt.
    • piłeczki jeżyki 5 cm, 2 szt.

    Już nie możemy się doczekać, kiedy użyjemy tych wszystkich rzeczy na lekcjach wychowania fizycznego, gimnastyce korekcyjnej i innych zajęciach.

    Wszystkim zaangażowanym w zbieranie talenciaków bardzo dziękujemy.

     

  • "TEN MAGICZNY CZAS" - konkurs plastyczny

    Prezentujemy prace naszych uczniów - Antoniny Błaszczyk kl. I, Liliny Wróblewkiej kl. I, Franciszka Banaszczyka kl. II, Poli Świtały kl. II, Leny Błaszczyk kl. IV oraz Aarona Wróblwskiego kl. IV, które biorą udział w XXII OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM na projekt kartki pocztowej o tematyce świątecznej i zimowej pt. "Ten magiczny czas...". Organizatorem konkursu jest Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu. Życzymy powodzenia!

     

  • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

    17 listopada nasza Szkoła wzięła udział w akcji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Jednym z działań był test na znajomość tabliczki mnożenia i dzielenia na etapie klasowym i szkolnym. Do ścisłego finału awansowało 11 uczniów z klas III-VIII.
    Tytuł "Mistrza Szkoły w Tabliczce mnożenia 2023" zdobyła Ewa Szulc - uczennica klasy VI. Wicemistrzostwo przypadło Amelii Kołomyckiej (kl. VI), a na trzecim miejscu uplasował się uczeń klasy IV - Aaron Wróblewski. Wyróżnienia zdobyli: Jakub Gołąb (kl. VI), Kornelia Skrobek (kl. VI) oraz Emilia Zakrzewska (kl. III). Wszyscy uzyskali maksymalną liczbę punktów.
    W finale udział wzięli również: Alicja Pietraszek (kl. VIII), Kamila Kałużna (kl. VIII), Jan Kwapiński (kl. V), Alan Pełka (kl. VI), Igor Dzwonkowski (kl. VIII).
    Wszystkim gratulujemy i życzymy matematycznych sukcesów!

  • Tenis stołowy

    Tenis stołowy

    17 listopada w Łękawie odbyły się Mistrzostwa Gminy Bełchatów Szkół Podstawowych w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Reprezentacja naszej szkoły po raz kolejny stanęła na wysokości zadania i wróciła z trzema medalami z tej imprezy. Hanna Raj wywalczyła 🥉, Maria Lasota 🥉, Dominik Fic🥈. 

    Serdecznie gratulujemy!!! 

    Opiekun Krzysztof Orpel

  • Święto Niepodległości

    11 listopada 2023 r. w kościele w Łękawie odbyła się uroczysta msza upamiętniająca rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Naszą szkołę reprezentowała dyrektor Joanna Ladko-Szymańska, nauczyciele: Jolanta Kamińska, Przemysław Kądzioła oraz członkowie pocztu sztandarowego: Kamila Kamińska, Alicja Pietraszek i Igor Adamczyk.

    Źródło zdjęć: Facebook Gmina Bełchatów

     

  • III Gminny Konkurs Patriotyczno-Recytatorski "Ojczyzno ma"

    13 listopada 2023 r. w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Janowie odbył się  III Gminny Konkurs Patriotyczno-Recytatorski "Ojczyzno ma", podczas którego uczniowie gminnych szkół deklamowali wiersze, poematy czy pieśni o charakterze patriotycznym. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy III: Hanna Raj i Weronika Andrzejczyk oraz uczniowie klasy VI: Jakub Gołąb i Aleksandra Westrych. Konkurs rozegrano w trzech kategoriach wiekowych: klas III-IV, klas V-VI, klas VII-VIII. Nasza uczennica Hanna Raj zdobyła trzecie miejsce w kategorii klas III-IV.

    GRATULUJEMY!!!

    Hannę i Weronikę do konkursu przygotowała Katarzyna Piasta, Kubę  i Aleksandrę Magdalena Kawnik.

    Fotorelacja z wydarzenia: Facebook Gminy Bełchatów

     

     

  • XXIII Regionalny Przegląd Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej - "Moja Ojczyzna"

    W miniony piątek w bełchatowskiej sali MCK PGE Giganty Mocy odbył się koncert laureatów  XXIII Regionalnego Przeglądu Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej - "Moja Ojczyzna" podczas , którego wręczono nagrody. Z wielką radością informujemy, że Kornelia Frączek uczennica klasy III otrzymała wyróżnienie. Wśród nagrodzonych specjalnymi nagrodami przez organizatorów znalazła się Emilia Zakrzewska również uczennica klasy III.  Kornelię i Emilię do konkursu przygotowała Katarzyna Piasta.

    GRATULUJEMY!!!

    Źródło zdj ecia: Facebook Gmnia Bełchatów

     

     

  • Szkoła do hymnu

    10 listopada cała społeczność szkoły wzięła udział w akcji „Szkoła do hymnu” polegającej na uroczystym odśpiewaniu  o godz. 11.11 „Mazurka Dąbrowskiego” .

  • Niepodległa

    Święto Niepodległości jest najważniejszym polskim świętem narodowym. Mając na uwadze iż już od najmłodszych lat powinno się rozbudzać zainteresowanie swoją Ojczyzną i kształtować poczucie dumy z bycia Polakiem/Polką  w naszej szkole odbył się montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów z klas: IV, V, VI i VIII pod kierunkiem Jolanty Kamińskiej i Magdaleny Kawnik. Uczniowie w pięknych słowach i piosenkach patriotycznych przypomnieli społeczności szkolnej  historię naszego kraju.

     

  • VIII Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej im. gen. Janusza Głuchowskiego

    Wzorem lat ubiegłych również i w tym roku szkolnym pod kierunkiem Katarzyny Piasta, Anety Kępczyskiej, Izabeli Kołodziejczyk i Pawła Blaźniaka zorganizowany został już VIII Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej im. gen. Janusza Głuchowskiego. W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych z terenu Gmina Bełchatów, którzy oceniani byli w trzech kategoriach wiekowych.

    Patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Bełchatów Konrad Koc.

    Jury w składzie: Marcin Pawlikowski, Paweł Bauer i Anna Kamieniak wyłoniło zwycięzców.

    Kategoria klas I-III:

    I miejsce - Nela Kruszyńska - Zespół Szkolno- Przedszkolny w Łękawie;

    II miejsce - Maja Woźniak - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dobrzelowie;

    III miejsce - Kornelia Frączek - Szkoła Podstawowa w Dobiecinie;

    Kategoria klas IV-VI:

    I miejsce - Julia Pawlikowska - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dobrzelowie;

    II miejsce - Liliana Kopala - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Domiechowicach;

    III miejsce - Maja Kruszyńska - Zespół Szkolno- Przedszkolny w Łękawie;

    Wyróżnienie: Maria Lasota - Szkoła Podstawowa w Dobiecinie;

    Kategoria klas VII-VIII:

    I miejsce - Dominik Laczkowski - Zespół Szkolno- Przedszkolny w Łękawie;

    II miejsce - Zofia Kalksztain - Zespół Szkolno- Przedszkolny w Kurnosie Drugim;

    III miejsce - Alicja Święconek - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Janowie;

    Wszystkim uczestnikom konkursu GRATULUJEMY!!!

    Źródło zdjęć: Facebook Gmina Bełchatów

     

     

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. gen. Janusza Głuchowskiego w Dobiecinie
    Korczew 37
    97-400 Bełchatów
  • (044) 633-62-06

Biuletyn Informacji Publicznej