Nawigacja

  • Akcja „NARODOWE CZYTANIE”

    Nasza szkoła po raz drugi włączyła się w akcję „NARODOWE CZYTANIE”. W tym roku wybraną lekturą było „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. W ramach akcji uczniowie kl. IV-VIII stworzyli „Nadniemieński atlas roślin” zawierający spis ziół, drzew i kwiatów najczęściej wymienionych przez Elizę Orzeszkową. Na wyróżnienie zasłużyły dwie uczennice: Katarzyna Mikunda z kl. VI i Lena Błaszczyk z kl. IV.  Ponadto Kamila Kałużna i Alicja Pietraszek uczennice klasy VIII w ramach Dnia Głośnego Czytania czytały swoim młodszym koleżankom i kolegom fragmenty powieści. Osoby odpowiedzialne za przebieg akcji: Małgorzata Bartos i Magdalena Kawnik.

     

  • Bieg z okazji odzyskania Niepodległości

    Reprezentacje wszystkich sześciu szkół z Gminy Bełchatów wzięły udział w "Sztafetowych Biegach z okazji 105 rocznicy odzyskania Niepodległości" 🏃‍♀️🏃 które odbyły się 09 listopada przy Szkole Podstawowej w Domiechowicach. 

    Zawody rozpoczął odśpiewany wspólnie "Mazurek Dąbrowskiego" 🇵🇱 10-osobowe drużyny, złożone z par zawodniczka-zawodnik z poszczególnych roczników klas IV-VIII rywalizowały na dystansie ok. 4600 m. (każda osoba musiała przebiec dwa okrążenia liczące ok. 230 m.). Nasza reprezentacja w składzie: Ada Lesiak, Filip Bartosz, Amelia Kołomycka, Karol Gąsiorowski, Oliwia Wojdal, Jakub Gołąb, Zuzanna Jankowska, Franciszek Lesiak, Kornelia Skrobek, Igor Preder, zajęła 4 miejsce. 

    Serdecznie gratulujemy!!! 

  • OBIADY

    Koszt obiadów w listopadzie wynosi 76,00 złotych. Płatność do 10 listopada.

  • Dyniowy zawrót głowy

    31 października dzieci z oddziału przedszkolnego przystąpiły w ramach projektu edukacyjnego „Witaminki” do III wyzwania - wyzwania dyniowego. Tego dnia każdy z nas przyniósł do szkoły swoją dynię i podjęliśmy mnóstwo aktywności: upiekliśmy ciasto dyniowe, którego smak zaskoczył nas wszystkich ; układaliśmy dynie od najmniejszej do największej (sprawdzaliśmy kto przyniósł największą) i ważyliśmy je za pomocą wieszaków; braliśmy udział w dyniowych zawodach; sprawdzaliśmy, co kryje wnętrze dyni i poznaliśmy różne jej rodzaje; próbowaliśmy puree z dyni a z jej pestek układaliśmy poznane dotychczas literki oraz wypełnialiśmy nimi kontury obrazka. Dzień ten uzmysłowił wszystkim, jak wartościowym warzywem jest dynia. 

  • Ogólnopolski projekt edukacyjno-czytelniczy „Bajki-Pomagajki”

    30 października dzieci z oddziału przedszkolnego zrealizowały kolejne zadanie w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjno-czytelniczego pt. „Bajki - Pomagajki”. Wysłuchały bajki o piesku Bąbelku, który bał się ciemności („Jak Bąbelek pokonał strach” autorstwa Moniki Buchwald). Bajka ta była doskonałą okazją, by porozmawiać w jaki sposób możemy oswoić lęk przed ciemnością. Następnie dzieci wykonały pracę plastyczną - „Oswajamy ciemność” oraz portret głównego bohatera bajki.  

  • Alfabet Logopedyczny

    2 października rozpoczęliśmy Ogólnopolski Projekt Edukacyjny Alfabet Logopedyczny. Głównym celem projektu jest dbanie o właściwą stymulację rozwoju mowy oraz wdrażanie profilaktyki logopedycznej. Projekt skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym. Uczniowie na zajęciach logopedycznych wykonują zadania podnoszące sprawność aparatu artykulacyjnego, utrwalają prawidłowy oddech, poszerzają słownik czynny i bierny, ćwiczą umiejętność rozumienia, uwagi słuchowej oraz koncentracji, rozwijają słuch fonematyczny oraz doskonalą percepcję słuchową. Zadania wykonywane są zgodnie z alfabetem polskim. Zadania wykonane przez naszych uczniów to A- ale plama, B- biedronka..zadania to nie tylko nauka, ale też świetna zabawa.

  • Mistrzostwa Gminy Bełchatów w warcaby

    Drużynowe Mistrzostwa Gminy Bełchatów w warcabach 64-polowych są już za nami. Blisko 60 osób startujących - uczniów gminnych szkół - i wiele ciekawych wymian na planszy, tak właśnie wyglądały te zawody. 

    Nasza reprezentacja w składzie:

    Alicja Pietraszek, Kamila Kałużna, Igor Adamczyk, Igor Dzwonkowski, Jakub Gołąb, Szymon Kośka, Maria Lasota, Oliwia Wojdal, Igor Krystek, Artur Madejak, Lena Matyjaszczyk, Lena Błaszczyk; stanęła na wysokości zadania i wywalczyła złoto i brąz w kategorii indywidualnej - odpowiednio Igor Dzwonkowski oraz Jakub Gołąb oraz srebro w klasyfikacji drużynowe chłopców. 

    Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów ⚫⚪

  • Godziny dostępności nauczycieli

    Joanna Ladko -Szymańska

    poniedziałek – 14.30 – 15.30

    Lidia Pawlik

    poniedziałek – 10. 00 – 11.00

    Małgorzata Bartos

    środa – 9.40 – 10.40

    Sylwia Berłowska

    czwartek -  10.55 – 11.55

    Paweł Blaźniak

    wtorek – 6.40 – 7.40 (co dwa tygodnie)

    Małgorzata Bugajczyk

    czwartek – 7.50 – 8.50

    Ks. Kamil Cudak

    czwartek – 7.00 – 8.00 (co dwa tygodnie)

    Dorota Guzenda 

    środa – 7.55 – 8.55

    Magdalena Herudzińska-Kaleta

    czwartek – 9.40 – 10.10 (co dwa tygodnie)

    Przemysław Janura

    poniedziałek – 15.00 – 16.00

    Jolanta Kamińska

    czwartek – 13.15 - 14.15 

    Magdalena Kawnik

    poniedziałek i wtorek – 9.40 – 10.10

    Przemysław Kądzioła

    wtorek – 7.50 – 8.50

    Aneta Kępczyńska

    środa – 12.40 – 13.40

    Izabela Kołodziejczyk

    poniedziałek – 11.30 -12.30

    Agnieszka  Kurzawska

    środa – 12.40 – 13.40

    Patrycja Młodzieniak

    piątek 9.40 -10.40

    Krzysztof Orpel

    Poniedziałek – 9.40 – 10.40

    Katarzyna Piasta

    poniedziałek – 8.45 – 9.45  

    Beata Kędzierska

    poniedziałek – 7.45 – 8.45

    Małgorzata Kubik

    piątek 13.35 -14.35

    Małgorzata Owczarek

    poniedziałek – 15.00 – 16.00

  • Projekt edukacyjny "Witaminki"

    20 października dzieci z oddziału przedszkolnego przystąpiły do II wyzwania w ramach projektu edukacyjnego „Witaminki” - było to wyzwanie ogórkowe. Kolorem dominującym w ubraniach był oczywiście kolor zielony. Na dobry początek dnia dzieci samodzielnie zrobiły zdrowe śniadanie - pyszne ogórkowe kanapki. Następnie dowiedziały się dlaczego to smaczne warzywo warto włączyć do naszej diety oraz miały okazję wszystkimi zmysłami zbadać dokładnie jego właściwości: smak, zapach, kształt, kolor. Odbyła się również burza mózgów: do czego wykorzystujemy ogórka? Na koniec dzieci wykonały płaską pracę plastyczną: moda ogórkowa oraz stworzyły portret drugiego bohatera projektu -  Ogórka Olka. Nie mogło oczywiście zabraknąć zabawy przy piosence: "Ogórek, ogórek, ogórek zielony ma garniturek”. Z niecierpliwością czekamy na kolejne „witaminkowe” wyzwanie!

  • ŚLUBOWANIE KLASY 1

    13 października 2023 r. Pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie i zostali włączeni do grona naszej społeczności szkolnej.

    Uroczysta ceremonia rozpoczęła się występem artystycznym Pierwszaków, którzy prezentowali swoje aktorskie talenty recytując wiersze oraz śpiewając piosenki.

    W  obecności wzruszonych rodziców, dziadków, gości, nauczycieli i starszych kolegów Pani Dyrektor Joanna Ladko-Szymańska uroczyście pasowała pierwszaków
    na  uczniów  Szkoły Podstawowej im. gen. Janusza Głuchowskiego w Dobiecinie.

    Dla uczniów klasy I był to dzień niezapomnianych wrażeń.

    Życzymy naszym Pierwszakom dużo radości z codziennej podróży w cudowny świat nauki.

  • Łódzkie ZOO

    12 października uczniowie klasy pierwszej i czwartej uczestniczyli w wycieczce do łódzkiego orientarium. Organizatorem były Lasy Państwowe - Nadleśnictwo Bełchatów. Udział w warsztatach był możliwy dzięki wygranej w konkursie "Mój Las", w którym laureatami byli podopieczni pani Izabeli Kołodziejczyk.

    Atrakcji było bez liku! Zobaczcie sami. 

  • Projekt edukacyjny „Witaminki”

    29 września dzieci z oddziału przedszkolnego rozpoczęły udział w najzdrowszym projekcie w roku szkolnym 2023/2024 r. – „Witaminki”, który realizowany jest pod patronatem miesięcznika „Bliżej Przedszkola”. W ramach realizacji tego projektu będziemy podejmować w oddziale przedszkolnym różnorodne aktywności promujące zdrowe nawyki żywieniowe. Czeka nas też sporo wyzwań i …pysznych przygód kulinarnych. Będzie smacznie, zdrowo i kolorowo.

    Wyzwanie I – wyzwanie pomidorowe

    Naszym pierwszym, warzywnym bohaterem był Pomidor Pafnucy, który miał dla nas kilka ciekawych zadań. Dzieci poznały różne odmiany pomidorów (oraz ich wnętrze) i dowiedziały się skąd pomidory przybyły do naszego kraju oraz jak je sadzić, by rosły i cieszyły nasze oczy. Podawały też pomysły co pysznego z pomidorów można zrobić. Wspólnie wykonaliśmy sałatkę z kolorowych pomidorków koktajlowych - żółtych i czerwonych. Chętnych do jej spróbowania było naprawdę wielu. Obejrzeliśmy teledysk do piosenki przewodniej projektu pt. „Witaminki” oraz stworzyliśmy portret naszego pierwszego bohatera.

    Na naszym szyldzie warzywniaka oraz w książeczkach projektowych dzieci pojawił się Pomidor Pafnucy, czyli pierwsze wyzwanie witaminkowe zostało zakończone i zaliczone!

    W tym dniu, w naszych strojach dominował oczywiście kolor czerwony. Naszym kolejnym wyzwaniem będzie wyzwanie ogórkowe. Nie możemy się już doczekać!

  • Zdrowo i kolorowo, czyli…owocowe szaszłyki

    28 września dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowały owocowe szaszłyki. Była to świetna okazja do powtórzenia nazw owoców krajowych i egzotycznych, poznania ich zapachów i smaku. Wszystkie dzieci samodzielnie kroiły owoce na kawałki i nadziewały na patyczki tworząc w ten sposób pyszną i zdrową przekąskę. Po skończonej pracy odbyła się degustacja przygotowanych przysmaków. Zajęcia te uświadomiły dzieciom, jak ważną rolę odgrywają owoce (i witaminy) w diecie człowieka.

  • Światowy Dzień Jabłka

    28 września obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Jabłka. Wszyscy w tym dniu zajadali się zdrowymi, soczystymi jabłuszkami. Świętowanie tego dnia miało na celu promowanie zdrowego odżywiania się oraz zachęcanie do codziennego spożywania jabłek. Nasz kraj należy przecież do największych producentów jabłek w Europie!

    Pamiętajmy, że regularne spożywanie jabłek zmniejsza ryzyko powstawania wielu chorób,  a niewielka ilość kilokalorii w nim zawarta sprzyja utrzymaniu prawidłowej masy ciała, owoc ten charakteryzuje się również szybkim wywoływaniem uczucia sytości, co czyni go zdrową przekąską.

    Inicjatorem obchodów Światowego Dnia Jabłka była Dyrekcja Szkoły, która również pozyskała sponsora na zakup tych smacznych owoców. Dziękujemy!

  • Koszt obiadów

    Koszt obiadów w miesiącu październiku wynosi 88,00 zł.
    Płatność do 10 października.

  • 1 Rzut Ligii LA

    27 września odbyła się LIGA ZRZESZENIA LZS WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO dla SZKÓŁ PODSTAWOWYCH w LEKKIEJ ATLETYCE. Wystartowało ponad 500 zawodników i zawodniczek. Srebrny medal w biegu na 60 m. wywalczyła Kornelia Srobek, Karol Gąsiorowski w biegu na 60 m. uplasował się na 5 miejscu, a Igor Preder w biegu na 100 m. uplasował się tuż za podium zajmując 4 miejsce. Bartosz Wróblewski w pchnięciu kulą zajął 7 miejsce zwynikiem 8,08 m. Cała reprezentacja naszej szkoły spisała się na medal i każdy wystatrował na miarę swoich możliwości. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  • Pamiętamy!

    24 września 2023 r. w Kalisku odbyły się uroczystości ku czci pamięci 12 cywilów mieszkańców Zawadowa i Zawałów  zamordowanych we wrześniu 1939 roku przez niemieckich żołnierzy. Naszą szkołę reprezentował  Przemysław Kądzioła oraz członkowie pocztu sztandarowego: Kamila Kałużna, Alicja Pietraszek i Dominik Fic.

    Źródło zdjęć: Facebook Gmina Bełchatów

     

  • Festiwal Piosenki Ekologicznej

    15 września 2023 roku odbył się Eko-Piknik i VII Powiatowe Święto Miodu w Bełchatowie. W ramach Eko-Pikniku  został przeprowadzony konkurs piosenki ekologicznej. W „Festiwalu Piosenki Ekologicznej”  udział wzięło 20 młodych wykonawców z placówek oświatowych z terenu powiatu bełchatowskiego. Z wielką dumą informujemy, że uczennica klasy III Aleksandra Mikunda  zajęła 3 miejsce w kategorii klas I-III.

    Gratulujemy!

    Źródlo zdjęć - Facebook Powiat Bełchatowski 

  • Ogólnopolski projekt edukacyjno-czytelniczy "Bajki - pomagajki"

    Dzieci z oddziału przedszkolnego biorą udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjno-czytelniczym „Bajki-pomagajki, czyli o magicznej mocy bajkoterapii”. Głównym celem tego projektu jest ochrona i wzmacnianie rozwoju psychicznego dziecka.

    22 września zapoznaliśmy się z pierwszą bajką terapeutyczną pt. „Kocica Złośnica woła: ja nie chcę iść do przedszkola” autorstwa Elżbiety Krawczun. Bajka ta skierowana była w szczególności do dzieci, które boją się pójść pierwszy raz do przedszkola. Po jej lekturze dzieci starały się przypomnieć swój pierwszy dzień w przedszkolu, opowiadały czego się bały i przed czym odczuwały lęk. I w ten sposób wspólnie doszliśmy do tego, że lęk i strach to nie to samo. Była to też doskonała okazja do porozmawiania o tym, jak pokonać te dwie jakże różne emocje. Na koniec dzieci w parach wykonały pracę plastyczną pt. „Przedszkole Kocicy Złośnicy”.

  • Międzynarodowy Dzień Kropki

    15 września dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki, którego celem było wzbudzenie kreatywności i zachęcenie do twórczego działania. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta, czyli historię małej dziewczynki Vasthi, która dzięki KROPCE poznała swoje zdolności. Historia ta uświadomiła nam, że każdy z nas ma jakiś TALENT!

    Kropka tego dnia była wszechobecna na zajęciach - pojawiła się na ubraniach, w kartach pracy a nawet na szkolnym boisku. Kropka uczyła nas też współpracy - w grupach dzieci wykonały wyjątkowe i niepowtarzalne „kropkowe” prace.  

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. gen. Janusza Głuchowskiego w Dobiecinie
    Korczew 37
    97-400 Bełchatów
  • (044) 633-62-06

Biuletyn Informacji Publicznej