Nawigacja

  • II Gminne Targi Edukacyjne

    27 lutego 2020 r. w Szkole Podstawowej im. ks. Mariana Wiewiórowskiego w Gomulinie odbyły się II Gminne Targi Edukacyjne. W targach uczestniczyli uczniowie klasy ósmej wraz z wychowawczynią - p. A. Sobieszek. Wystawcy zaprezentowali ofertę dydaktyczną na rok szkolny 2020/2021. Obok standardowych stoisk z ulotkami, można było się zapoznać z praktycznymi umiejętnościami uczniów kształcących się w zawodach. Odbyły się również warsztaty przeprowadzone przez doradców zawodowych z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Piotrkowie Trybunalskim. Tegoroczna odsłona została wzbogacona wykładem przedstawiciela Powiatowego Urzędu Pracy w Piotrkowie Trybunalskim, który dostarczył uczniom informacji na temat świadomego planowania kariery zawodowej, kryteriów wyboru zawodu, wymagań zdrowotnych, atrakcyjności poszczególnych zawodów oraz obecnej sytuacji na rynku pracy. Na gości czekał także słodki poczęstunek.  Serdeczne podziękowania dla rodziców uczniów - p. Krzysztofy Siewiery i p. Adama Masapust za pomoc w organizacji wyjazdu.

     

  • Pokaz Aikido w naszej szkole

    25 lutego 2020 r. gościliśmy w naszej szkole mistrzów Aikido. Z inicjatywy dzielnicowego bełchatowskiej komendy policji asp. szt. Janusza Sławińskiego odbyły się zajęcia pokazowe z tej dyscypliny sportu. Uczniowie klas IV-VIII pod opieką nauczycieli mieli możliwość przyglądania się profesjonalistom, którzy prezentując sztuki walki uświadamiali młodzieży, że zamiast siedzieć przed komputerem, smartfonem czy telewizją, można aktywnie zagospodarować swój wolny czas. Taka forma aktywności jest metodą na relaks, ale też poprawę własnej kondycji psychicznej i fizycznej. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach i dowiedzieli się jak można pozytywnie i bezpiecznie spędzić wolny czas, jak rozładować pokłady energii i spożytkować je w pożyteczny sposób.

  • Mistrzostwa Gminy Bełchatów Szkół Podstawowych w piłce halowej

    Reprezentacja naszej szkoły pod opieką K. Orpla wzięła udział w Mistrzostwach Gminy Bełchatów Szkół Podstawowych w piłce halowej. 17.02.2020 r. do turnieju przystąpiły dziwczęta ostatecznie zajmując III miejsce. 19.02.2020 r. zmagania rozpoczęli chłopcy, którzy wywalczyli V miejsce.

    Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

  • Zawód, nauka, pasja- Dni Otwarte w Ekonomiku

    20 lutego 2020 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Romualda Traugutta w Bełchatowie odbył się festiwal edukacji zawodowej, w którym uczestniczyli uczniowie klasy ósmej wraz z wychowawczynią- p. A. Sobieszek. W tym roku Dzień Otwarty w Ekonomiku odbył się pod hasłem ,,Dlaczego warto kształcić się w technikum?". W programie były m.in. interaktywne lekcje otwarte, wykłady zaproszonych gości, konkursy czy pyszny i zdrowy poczęstunek. Swoje umiejętności zaprezentowali również uczniowie szkoły podczas licznych pokazów. Goście zapoznali się nie tylko z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2020/2021, ale  także z ofertą firm i instytucji współpracujących ze szkołą. Nie zabrakło też pokazów tanecznych i fryzjerskich, a także turnieju dla ósmoklasistów. Czas upłynął bardzo szybko w miłej atmosferze. Serdeczne podziękowania dla rodziców uczniów - p. Wioletty Soncińskiej i p. Beaty Puch za pomoc w organizacji wyjazdu.

  • Wybory do Młodzieżowej Rady Gminy

    Zarządzeniem Wójta Gminy Bełchatów ogłoszono kalendarz wyborczy związany z powołaniem Młodzieżowej Rady Gminy Bełchatów. Okręgi wyborcze będą odpowiadać zasięgom okręgów szkolnych dla poszczególnych placówek oświatowych na terenie gminy. Również w naszej szkole będzie usytuowany lokal wyborczy i będzie prowadzona kampania wyborcza.

  • Rekrutacja

    Od 03.02.2020 r. do 28.02.2020 r. trwa w naszej szkole rekrutacja do klasy pierwszej oraz oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2020/2021. Druki do pobrania w zakładce Dokumenty szkolne.

  • Spektakl profilaktyczny ,,Złodziej empatii"

    19 lutego 2020 r. uczniowie klas IV-VIII pod opieką p. A. Sobieszek, p. J. Kamińskiej i p. P. Janury wyjechali do Bełchatowa na spektakl profilaktyczny - ,,Nerwy do konserwy. Złodziej empatii". Bohaterem przedstawienia był Tomek, którego życie to pasmo sukcesów. Wszystko się zmieniło w dniu jego urodzin, kiedy to do klasy dołączyła nowa uczennica. Widzowie wraz z nią będą stopniowo odkrywali kolejne tajemnice z życia Tomka i jego otoczenia. Spektakl przedstawił różne oblicza przemocy. To nie tylko bicie czy kopanie. Przemoc psychiczna może prowadzić do równie tragicznych skutków. Każda akcja prowadzi do reakcji. Głównym założeniem spektaklu jest budowanie świadomości młodzieży. Rozwijanie ich wrażliwości i empatii wobec innych. Pokazanie, że bardzo łatwo, zupełnie nieświadomie skrzywdzić innych. Odreagowywanie swoich problemów na innych może prowadzić do tragicznych konsekwencji. W czasie spektaklu młodzież została zaproszona przez aktorów do otwartej rozmowy na temat właściwych postaw i zachowań. O ile w życiu nie jesteśmy w stanie cofnąć czasu i zmienić naszych wyborów, tak w teatrze wszystko jest możliwe. Widzowie interaktywnie wpłynęli na wybory głównego bohatera i doprowadzili do pozytywnego zakończenia historii. Organizatorem spotkania z aktorami ,,Teatru Króla" z Łodzi była p. A. Sobieszek- pedagog szkolny.

  • V Powiatowy Festiwal Piosenki Radosnej

    12 lutego 2020 r. w Szkole  Podstawowej  nr 12 im. Kornela Makuszyńskiego w Bełchatowie odbył się V Powiatowy Festiwal Piosenki Radosnej dla klas I-III. Wzięli w nim udział uczniowie z jedenastu szkół podstawowych powiatu bełchatowskiego, którzy zaprezentowali bardzo wysoki poziom wokalny. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy drugiej - Maria Lasota, która wspaniale wykonała piosenkę pt. „Słodki strach”. Z dumą i  ogromną radością  informujemy, że Jury nagrodziło występ Marysi I miejscem !!! Uczennicę do konkursu przygotowała wychowawczyni -p. K. Piasta. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

  • Tydzień Bezpiecznego Internetu

    11 lutego obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu pod hasłem ,,Działajmy razem!". Organizatorzy akcji zwracają szczególną uwagę na potrzebę współpracy i powszechnego zaangażowania rodziców, nauczycieli, dostawców treści i usług internetowych w działania podnoszące poziom bezpieczeństwa dzieci online. Podkreślają, iż przeciwdziałanie negatywnym zjawiskom, jak hejt, cyberprzemoc, uzależnienie, czy szkodliwe treści w sieci, wymaga zarówno profesjonalnego zaangażowania specjalistów z różnych sektorów i branż, jak i uważnego kontaktu z dzieckiem rodziców, nauczycieli i innych bliskich mu osób.
    W naszej szkole w ramach Tygodnia Bezpiecznego Internetu
    w klasach IV-VIII na zajęciach informatyki rozmawiano o cyberbezpieczeństwie a w klasach 0-III i IV-VIII  wychowawcy klas przeprowadzili lekcje na temat bezpieczeństwa w sieci. Powstały nie tylko ciekawe plakaty, hasła i prace plastyczne, ale przede wszystkim uczniowie przypomnieli sobie zasady obowiązujące podczas korzystania z sieci. Koordynatorami akcji byli- p. A. Sobieszek i p. P. Janura.

  • II Koncert Kolęd i Pastorałek

    W dniu 7 lutego 2020 roku odbyła się w naszej szkole druga już edycja Koncertu Kolęd i Pastorałek. Uczniowie uczęszczający na koło wokalne przygotowali kolędy i pastorałki w różnych opracowaniach pod kierunkiem nauczyciela muzyki p. Pawła Blaźniaka. Na koncert przybyli zaproszeni goście: dyrektor SP Dobiecin p. Joanna Ladko-Szymańska, rodzice, babcie oraz dziadkowie. Koncert wprowadził wszystkich w świąteczny bożonarodzeniowy nastrój.
    Szczególne podziękowania dla p. Izy Kołodziejczyk za przygotowanie dekoracji i pracowników obsługi szkoły za pomoc w przygotowaniu koncertu.

  • Życzenia

  • Zaproszenie

    Zbliża się najpiękniejszy, najbardziej rodzinny okres w roku
    Święta Bożego Narodzenia.

    Zapraszamy wszystkich Rodziców, Babcie, Dziadków na przedstawienie jasełkowe, które odbędzie się 19.12.2019 r. o godzinie 11 w naszej szkole.

  • Warsztaty ,,Bezpieczeństwo w gospodarstwie"

    13 grudnia 2019 r. uczniowie klasy VIII wzięli udział w warsztatach z pracownikiem Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Bełchatowie. Głównym założeniem spotkania pod hasłem ,,Bezpiecznie w gospodarstwie" było promowanie wśród uczniów pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego. Pan Jarosław Jachacz zapoznał uczniów z zasadami bezpieczeństwa w rolnictwie: w jaki sposób prawidłowo korzystać ze sprzętu rolniczego, jak zachowywać się podczas upadku oraz jak zapobiegać wypadkom w gospodarstwie. Pamiętajmy, że ferie to czas odpoczynku i regeneracji dla dzieci, a nie wzmożonych dla nich obowiązków. Zadbajmy o to, aby w atrakcyjny sposób spędziły czas, choćby poprzez uczestnictwo w zorganizowanych zajęciach, a podczas zabawy na podwórku, sankach i łyżwach zawsze były w miejscu bezpiecznym i pod nadzorem osób dorosłych. Na koniec uczestnicy warsztatów napisali test sprawdzający wiedzę na temat bezpieczeństwa. Najlepsi uczniowie otrzymają nagrody:)

     

  • Rozstrzygnięcie konkursu profilaktycznego

    13 grudnia 2019 r. podsumowano wyniki konkursu plastycznego na plakat profilaktyczny. Celem konkursu było zapobieganie niewłaściwym zachowaniom dzieci i dorastającej młodzieży w szkole i poza szkołą, nauka tolerancji oraz pogłębienie wiedzy na temat uzależnień.
    W kategorii klas I-III tematem plakatu była: ,,Tolerancja i życzliwość to dla mnie...". W tej grupie zwyciężył:
    - Antoni Szulc i zajął I miejsce

    W kategorii klas IV-VI tematem plakatu był: ,,Brak nudy-to brak uzależnienia" W tej grupie zwyciężyły następujące osoby:
    I miejsce zajęły Zuzanna Kołomycka  i Anna Masapust
    - II miejsce zajął Franciszek Raj
    W kategorii klas VII-VIII temat plakatu to: ,, Alkohol szkodzi zdrowiu i rodzinie" W tej grupie zwyciężyła :
    -Weronika Gaborska i zajęła I miejsce
    Organizatorzy konkursu -p. A. Sobieszek i p. P. Janura wyróżnili wszystkie osoby biorące udział w konkursie i wraz z panią dyrektor Joanną Ladko-Szymańską wręczyli nagrody i dyplomy.  Upominki zostały ufundowane przez Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Bełchatowie. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za zaangażowanie i piękne prace plastyczne.

  • Finał VIII Powiatowego Konkursu Literackiego "Bajka dla siostrzyczki i braciszka"

    11 grudnia 2019 r. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Bełchatowie odbył się wspólny, uroczysty finał: XXI Powiatowego Konkursu Literackiego "Książki na medal" oraz  VIII Powiatowego Konkursu Literackiego "Bajka dla siostrzyczki i braciszka". W konkursie wzięło udział wielu  uczniów ze szkół podstawowych powiatu bełchatowskiego.  Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy IV,  Igor Dzwonkowski, który napisał piękną baśń i zaprojektował ilustracje. Tym razem otrzymaliśmy podziękowania za udział w konkursie z rąk p. Łukasza Politańskiego. Bardzo się cieszymy, że są w naszej szkole młodzi pisarze, którzy kochają literaturę piękną i sami z sukcesami prezentują swoje utwory. Serdecznie dziękujemy Igorowi i zapraszamy do udziału w przyszłym roku szkolnym.

     

  • Konferencja ,,Profilaktyka uzależnień"

    10 grudnia 2019 r. w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bełchatowie odbyła się konferencja pod hasłem ,,Profilaktyka uzależnień". Na spotkaniu poruszono następującą tematykę:
    - Jak rozpoznać grupę uzależnioną? Które grupy są szczególnie podatne na uzależnienia?
    - Procedura zobowiązania do leczenia odwykowego.
    - Równowaga psychiczna podstawą prawidłowego rozwoju.
    - Dziecko w kryzysie-zajęcia warsztatowe z zakresu interwencji kryzysowej
    - Profilaktyka cyberprzemocy w świetle nowych zagrożeń.
    W konferencji uczestniczyła p. Anetta Sobieszek-pedagog szkolny.
     

  • Mikołajki 2019


    Zgodnie z tradycją w dniu 6 grudnia naszą szkołę odwiedził św. Mikołaj. Jego pomocnikami były śnieżynki, które pomagały Mikołajowi rozdawać paczki z prezentami. Wizyta św. Mikołaja przyniosła uczniom wielką radość.

  • Wycieczka mikołajkowa do Łodzi

    6 grudnia 2019 r. uczniowie klas VI-VIII wraz z wychowawcami wyjechali na wycieczkę mikołajkową do Łodzi. W tym roku odwiedziliśmy Centrum Nauki i Techniki mieszczące się w dawnej elektrowni. Ekspozycja mieszcząca się na kilku tysiącach metrów kwadratowych zrobiła na nas ogromne wrażenie. Mogliśmy zobaczyć wystawę interaktywną podzieloną na trzy działy: ,,Przetwarzanie energii", ,,Rozwój wiedzy i cywilizacji" oraz ,,Mikroświat-makroświat". Na wystawę składały się eksponaty historyczne, oryginalne wnętrza, współczesne symulatory i gry komputerowe. W Centrum Nauki i Techniki poznawaliśmy ten świat poprzez dotyk, zabawę, doświadczenie i eksperymenty. Gościliśmy także w oryginalnej kawiarni ,,Rozdzielnia". Na zakończenie wycieczki wszyscy uczestnicy otrzymali słodki  upominek od Mikołaja z klasy VII. Bardzo dziękujemy:)

  • Próbny egzamin ósmoklasisty z OPERONEM

    W dniach 3-5 grudnia 2019 r. uczniowie klasy ósmej po raz drugi zmierzyli się z próbnym sprawdzianem ósmoklasisty. Uczniowie – poza zadaniami z matematyki i języka polskiego, mierzyli się również z językiem obcym. Próbne testy umożliwiają uczniom powtórzenie wiedzy i przećwiczenie potrzebnych umiejętności wymaganych na sprawdzianie zewnętrznym Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.  Dzięki raportom nauczyciele i rodzice zyskują informację nie tylko na temat posiadanej przez uczniów wiedzy, ale także dowiadują się, jak ich wyniki plasują się na tle innych uczniów z całej Polski. W grudniu ósmoklasiści przystąpili do sprawdzianu z OPERONEM.

  • Warsztaty podsumowujące akcję ,,Zanim będzie za późno"

    29 listopada 2019 r. odbyły sie warsztaty dla klas IV-VIII podsumowujące akcję ,,Zanim będzie za późno". Pan Wojciech Grabowiecki, mediator sądowy, przypomniał uczniom, czym jest parafraza, asertywność i koleżeństwo. Okazało się, że warsztaty bardzo pozytywnie wpłynęły na relacje rówieśnicze w naszej szkole, a kilkoro uczniów, chciałoby zostać tzw. mediatorem rówieśniczym. Uczniowie starają się również stosować tak ważny w relacjach ,,komunikat -ja".  Na koniec p. A. Sobieszek - pedagog szkolny podziękowała wykładowcy za bardzo praktyczne warsztaty a uczniom za zaangażowanie i aktywność na zajęciach. Mamy nadzieję, że p. W. Grabowiecki  jeszcze wiele razy będzie gościł w naszej szkole.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. gen. Janusza Głuchowskiego w Dobiecinie
    Korczew 37
    97-400 Bełchatów
  • (044) 633-62-06

Biuletyn Informacji Publicznej