Nawigacja

  • Jak Rumcajs Cypiska uratował

    W dniu 4 stycznia 2016 r. uczniowie klas 0-IV  mieli przyjemność obejrzeć w Bełchatowie rozśpiewany spektakl profilaktyczny  Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia pt.:  ,,Jak Rumcajs Cypiska uratował”. Twórcy przedstawienia wraz z dzielnym Rumcajsem zabrali odbiorców na ekscytującą wycieczkę w głąb niesamowitego Rzacholeckiego Lasu. Celem wyprawy było odnalezienie zaginionego Cypiska i rozprawienie się raz na zawsze ze złem czającym się w głębi tego nieprzebytego boru. Dzieciom bardzo spodobał się wspaniały humor i barwne, baśniowe postacie. Bardzo ważne było przesłanie płynące z przedstawienia, a stawiające na pierwszym miejscu takie wartości jak: dobroć, sprawiedliwość, poszanowanie ludzkiej godności, rodzinę oraz życie w harmonii z otaczającą przyrodą. Opiekunami były p. Katarzyna Piasta i p. Aneta Kępczyńska. Czekamy z niecierpliwością na kolejne takie spektakle.

  • Jasełka w oddziale przedszkolnym

    19.12.2015

    18 grudnia 2015 r. w oddziale przedszkolnym odbyły się  tradycyjne Jasełka. Przedszkolaki wcieliły się w role Maryi, św. Józefa, pasterzy, aniołów, Trzech Króli, którzy przybyli z daleka, by złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Uroku inscenizacji dodały kolędy i pastorałki oraz piękna scenografia, która wprowadziła publiczność w świąteczny nastrój. Mali aktorzy prezentowali się doskonale. Nad całością czuwała p. Aneta Kępczyńska, która  przygotowała dzieci do występu. Po występie wszyscy przełamali się opłatkiem, złożyli sobie życzenia i zasiedli do wigilijnego stołu. Nie zabrakło oczywiście prezentów przygotowanych przez dzieci dla rodziców. Własnoręcznie pomalowany aniołek będzie długo przypominał o tym wyjątkowym dniu. To spotkanie pozwoliło wszystkim poczuć atmosferę zbliżających się świąt, pełną ciepła, radości i bliskości. 

  • Spotkanie autorskie z pisarką

       W dniu 17.12.2015 r. uczniowie naszej szkoły w ramach projektu czytelniczego  spotkali się z autorką książek fantastyczno-przygodowych dla dzieci – p. Dorotą Mularczyk. „Magiczny świat tuż za płotem” i „Szkarada z głębi” to powieści pisarki  utrzymane w klimacie przygody i fantazji na bazie przyjaźni i współpracy. Nie ma w nich brutalności czy krwawych scen przemocy, czyli dawne standardy powieści, preferowane  przez rodziców. Część I „Magicznego świata” kilkakrotnie została szkolną lekturą. Uczniowie klas 0-II wzięli udział w warsztatach pt: ,,Opowieści ze  świata  pszczół” - o wspaniale zorganizowanej społeczności. Była to prelekcja podparta prezentacją multimedialną, czyli ciekawe doniesienia o pszczołach  i ich zwyczajach.  Natomiast uczniowie klas III-VI - „Klawiatura  obok  pióra” i „Pisać każdy może”. Połączono  spotkanie autorskie  z  dyskusją na wesoło,  dzięki  której  dzieci  same odkrywały co  jest  dla  nich  bardziej  wartościowe,  komputer czy  książka.  Poruszono  również  temat  konsekwencji  nadmiernego,  niekontrolowanego  korzystania  z  komputera,   zwłaszcza  jeśli  chodzi o gry  komputerowe. Uczniowie stworzyli podczas warsztatów własny tekst pt: ,, W pół do śmierci”.  Wielu uczniów kupiło powieści p. Doroty Mularczyk i wraz z dedykacją i autografem opuszczało niezwykle ciekawe spotkanie. Organizatorkami  spotkania były p. Małgorzata Bartos i p. Anetta Sobieszek 

  • Wycieczka edukacyjna

    16.12.2015

    Dnia 9 grudnia 2015 r. uczniowie klasy II i III w ramach projektu czytelniczego
    pn. ,, Kto czyta, żyje wielokrotnie…” pojechali na wycieczkę do Planetarium  i Biblioteki Pedagogicznej w Piotrkowie Tryb.
     Wszyscy uczniowie wraz z opiekunami: p. M. Bartos, p. L. Pawlik i p. M. Pisarek wpatrzeni w „niebo” z wielkim zainteresowaniem śledzili charakterystyczne gwiazdozbiory, planety i różne zjawiska astronomiczne. Następnie w Bibliotece Pedagogicznej dzieci wzięły udział w warsztatach  pn. Jak radzić sobie ze złością”. Prowadzące p.  Beata Adamus i p. Sylwia Kubicka stosując atrakcyjne i ciekawe metody pracy rozbudziły w uczniach umiejętności rozpoznawania, wyrażania, akceptowania i panowania nad przeżywanymi emocjami. Do szkoły wróciliśmy wyposażeni w nową wiedzę i nowe umiejętności.

     

     

     

  • Podsumowanie Powiatowego Tygodnia Logopedy

    W dniu 9.12.2015 r. w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bełchatowie podsumowano I Powiatowy Tydzień Logopedy zainicjowany przez Powiatowe Koło Logopedów .  Nasza szkoła otrzymała certyfikat potwierdzający uczestnictwo w projekcie. Logopeda - p. Anetta Sobieszek przedstawiła sprawozdanie z działań podjętych w naszej szkole. Członkowie Powiatowego Koła Logopedów zgodnie ustalili, że w przyszłym roku szkolnym ruszy II edycja tego przedsięwzięcia.

  • Wycieczka edukacyjna do Piotrkowa Tryb.

    8 grudnia 2015 r. roku uczniowie klas IV-VI w ramach projektu czytelniczego pn. ,, Kto czyta, żyje wielokrotnie…” pojechali na wycieczkę do Planetarium  w Piotrkowie Tryb. Odbyliśmy tam wirtualną podróż po Układzie Słonecznym – zobaczyliśmy  wszystkie planety i niektóre ich księżyce. Dzięki lekcji „pod sztucznym niebem” mogliśmy obejrzeć różnorodne zjawiska fizyczne i astronomiczne, których obserwacja na prawdziwym niebie jest trudna i zajęłaby dużo czasu. Prowadzący opowiedział wiele ciekawostek o ciałach niebieskich, sondach i lotach kosmicznych. Zajęcia w planetarium wzbogaciły i usystematyzowały wiedzę zdobytą przez uczniów wcześniej na lekcjach przyrody. Niestety po tych galaktycznych wojażach trzeba było szybko wrócić na Ziemię i ..... pojechać do Biblioteki Pedagogicznej na lekcję biblioteczną pn.: ,,Zapraszamy do reklamy”. Zajęcia z wykorzystaniem technik multimedialnych poprowadziła p. Beata Adamus. Uczniowie dowiedzieli się jak powstała reklama, rozwiązywali krzyżówki, oglądali filmy reklamowe a także zaprojektowali w grupach reklamę naszej szkoły. Opiekunami na wycieczce edukacyjnej były p. M. Bartos, p. Anetta Sobieszek i p. Jolanta Kamińska.

     

     

  • Wizyta Św. Mikołaja

    06.12.2015

    Jak każdego roku, w grudniu do naszej szkoły zawitał Św. Mikołaj ubrany w tradycyjny strój z workiem pełnym prezentów. Udał się do specjalnie przygotowanego dla niego pokoju, gdzie każda klasa kolejno go odwiedzała. W jego misji ochoczo pomagali mu uczniowie klasy 2 pod kierunkiem wychowawczyni p. M. Pisarek, którzy po wypowiedzeniu formułki: „Dziś Świętego Mikołaja będziesz Pomocnikiem! Pomoc, uśmiech i zabawa to jest bardzo ważna sprawa!” i założeniu mikołajowych czapek zostali mianowani na Pomocników. Ale nie było łatwo otrzymać podarunek od Mikołaja. Dzieci swój prezent musiały wykupić wierszem, piosenką lub odpowiedzią na różne pytania. Po tej szczęśliwej chwili, każda klasa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem, który nie zapomniał również o nauczycielach oraz innych pracownikach szkoły. Natomiast pomocnicy pamiętając, że więcej szczęścia jest w dawaniu, niż w braniu, dziękując za pamięć i przybycie obdarowali również Mikołaja słodkościami.

    Po hojnym obdzieleniu wszystkich prezentami Mikołaj pożegnał się i odjechał, aby dalej rozdawać prezenty i sprawiać radość innym. Cieszyli się wszyscy, mali i duzi prosząc: Odwiedź nas Mikołaju w następnym roku!

  • Andrzejki

    Dnia 26.11.2015 r. w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Zabawa przebiegała w atmosferze wróżb i magii. Przyczynili się do tego uczniowie klasy piątej i czwartej, którzy przygotowali różnorodne wróżby. Każdy mógł wyczytać z kart, jaka czeka go przyszłość.  Jednymi z najbardziej obleganych stanowisk okazały się te, przy których można było wylosować sobie zawód, czy poznać imię przyszłej sympatii. Przez cały czas uczniowie naszej szkoły bawili się w rytm skocznej muzyki.

     

  • Światowy Dzień Pluszowego Misia

    25.11.2015

    25.11.2015 r. dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia wszyscy przybyli do szkoły ze swoim małym lub dużym przyjacielem –misiem. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną przygotowaną przez wychowawcę oddziału przedszkolnego -p. Anetę Kępczyńską, która przybliżyła im historię powstania tej niezwykle popularnej zabawki. Następnie każdy mógł zaprezentować swojego misia kolegom i koleżankom. Każdy miś był piękny i wyjątkowy. Po prezentacji dzieci zaprosiły swoje misie na uroczystą herbatkę, czyli na misiowe przyjęcie, bawiły się przy piosence „Jadą, jadą misie”, tańczyły, brały udział w konkursach. Najwięcej radości sprawiło dzieciom rysowanie misia na tablicy z zamkniętymi oczami. Zadanie było bardzo trudne, ale wszyscy wykonały je na szóstkę! Ten dzień zostanie w naszej pamięci na długi czas. 

  • Mistrzostwa Gminy Bełchatów w Tenisie Stołowym

    W dniu 18 listopada 2015 r. reprezentacja naszej szkoły w składzie: Marta Bartos, Barbara Masapust, Angelika Grzejda, Nicol Kubik, Kacper Jeziorny, Jakub Miśkiewicz, Ksawier Sonciński, Wiktor Siewiera wzięli udział w Mistrzostwach Szkół Podstawowych Gminy Bełchatów w Tenisie Stołowym. Zawody rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych. W roczniku 2005 i młodsi medal srebny zdobył Ksawier Sonciński z klasy czwartej, Wiktor Siewiera uplasował się na VI miejscu, a Nikol Kubik z klasy piątej uzyskała IV miejsce. W kategorii 2003-2004 brązowy medal zdobył Jakub Miśkiewicz z klasy piątej.  IV miejsce zajął Kacper Jeziorny, natomiast dziewczęta uplasowały się kolejno: na V miejscu Barbara Masapust, VI miejscu Marta Bartos oraz VII miejsu Angelika Grzejda.

    Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy życząc kolejnyh sukcesów.

  • Ogólnopolski test polonistyczny

    Jak co roku uczniowie klas IV-VI naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim teście polonistycznym EDI PINGWIN. Nasze uczestnictwo w konkursach sprawdzających wiedzę z teorii literatury i nauki o języku to już tradycja. Z każdym rokiem wzrasta liczba uczniów przystępujących do konkursu. W dniu 19.11.2015 r. w konkursie wzięło udział 20 uczniów. Koordynatorem była p. Anetta Sobieszek, która czuwała nad prawidłowym przebiegiem testu. Uczniowie zmagali się z 30 pytaniami z zakresu literatury i gramatyki. Wyniki zostaną ogłoszone w styczniu i każdy z uczestników otrzyma dyplom uznania potwierdzający udział w konkursie. Życzymy wszystkim powodzenia i dziękujemy za uczestnictwo w konkursie.

  • Konkurs plastyczno-logopedyczny

    W dniu 19. 11. 2015 r. podsumowano konkurs  plastyczno-logopedyczny pod nazwą ,,Moje ulubione głoski” zorganizowany w ramach I Powiatowego Tygodnia Logopedy przez szkolnego logopedę –p. Anettę Sobieszek. Celem konkursu było  rozbudzenie plastycznej i językowej twórczości dzieci, szczególnie tych z trudnościami w mówieniu. Prezentowano umiejętności, zdolności plastyczne oraz wspólną pracę rodzica i dziecka nad rozwojem mowy z wykorzystaniem technik plastycznych.

    W konkursie wzięło udział 11 dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy I.

    Zwycięzcy  konkursu:

    Szymon Świerk  i Alicja Pietraszek           I miejsce

    Franciszek Lesiak                                      II miejsce

    Karol Frankiewicz                                     III miejsce

    Gratulujemy laureatom konkursu i dziękujemy uczestnikom za przepiękne prace. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy z rąk p. dyrektor Joanny Ladko-Szymańskiej. Serdeczne podziękowania kieruję do wychowawczyni oddziału przedszkolnego - p. Anety Kępczyńskiej oraz   rodziców dzieci za zaangażowanie i wspólną pracę.

  • Warsztaty i konsultacje logopedyczne

    W dniach 17-18.11.2015 r. odbyły się w naszej szkole bezpłatne konsultacje  i diagnozy logopedyczne przeprowadzone w ramach I Powiatowego Tygodnia Logopedy.  Porad dzieciom, młodzieży i dorosłym udzielała p. Anetta Sobieszek – neurologopeda. Dyskutowano o procesie terapii logopedycznej i omawiano ciekawe zabawy logopedyczne, które dzieci chętnie wykonają w domu pod okiem  rodziców. Rodzice wzięli również udział w warsztatach logopedycznych pt.: ,,Profilaktyka logopedyczna w szkole i w domu. Zabawy logopedyczne” .
    Szkolne korytarze ozdobiły gazetki pn.  ,,Słynni dyslektycy”, ,,Czy rozpoznajesz baśnie H. Ch. Andersena?”, ,,Co to jest dysleksja?”. Uświadomiło to  uczniom i  rodzicom, że ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się można osiągnąć sukces w życiu oraz przybliżyło wszystkim  trudną tematykę dysleksji.

  • Konkurs Pięknego Czytania klas IV-VI

    W dniu 17.11.2015 r.  uczniowie klas IV-VI wzięli  udział  w konkursie pięknego czytania pn.  ,, Książka to mój przyjaciel”. Celem konkursu było kształcenie umiejętności pięknego czytania ze zwróceniem szczególnej uwagi na artykulację, tempo czytania i dykcję.

    W klasie IV do konkursu przystąpiły 3 osoby, które czytały fragmenty ,, Akademii Pana Kleksa” Jana Brzechwy.Laureatami zostali: Adam Masapust – I miejsce i Julia Szkudlara –   II miejsce

     W klasie V do konkursu przygotowało fragmenty ,,W pustyni i w puszczy” Henryka Sienkiewicza  6 osób. Laureatem został: Błażej Miśkiewicz – I miejsce

    Czworo uczestników z klasy VI przygotowało piękne czytanie fragmentów powieści pt.:,, Przypadki Robinsona Crusoe” Daniela Defoe. Laureatkami zostały: Marta Bartos i Amelia Wypych – I miejsce

    Organizatorzy – p. Małgorzata Bartos i p. Anetta Sobieszek gratulują zwycięzcom i serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom konkursu. Laureatom pamiątkowe dyplomy wręczyła p. dyrektor Joanna Ladko-Szymańska.

     

  • Urodziny Marchewki

    13.11.2015

    13 listopada 2015 r. dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły URODZINY MARCHEWKI. W tym dniu w ubiorach przedszkolaków dominował kolor pomarańczowy. Jubilatkę przywitano piosenką „Na marchewki urodziny". Następnie odbyły się konkursy i zabawy  z marchewką w roli głównej. Dzieci pod czujnym okiem wychowawczyni- p. Anety Kępczyńskiej upiekły przepyszne marchewkowe ciasto oraz wykonały kukiełki z przyniesionych tego dnia marchewek. Odbył się również konkurs na marchewkowego króla i królową. Nie mogło zabraknąć prezentu dla jubilatki, która otrzymała piękny i niezwykle oryginalny bukiet…z marchewek.

    Ten dzień był wyjątkowy, ponieważ dostarczył wszystkim dużej dawki energii i zabawy. 

  • Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości

     

    Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości -  najważniejsze święto  obchodzone co roku 11 listopada, na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku.
    W dniu 10 listopada w naszej szkole odbyła się z tej okazji uroczysta akademia. Podczas tej uroczystości przypomniane zostały nam 123 lata niewoli Polski, począwszy od dnia kiedy Polska jako niepodległe państwo przestało istnieć na mapie Europy, przez dzieje narodu polskiego w okresie zaborów, wypełnionego walką o wyzwolenie aż do dnia, w którym wzeszła jutrzenka wolności. Przekazywane treści były przeplatane patriotycznymi pieśniami w wykonaniu szkolnego chóru oraz recytacjami wierszy, co zapewne przyczyniło się do głębszego przeżywania tych chwil.

    Akademia została przygotowana przez uczniów klasy VI pod kierunkiem nauczycielki historii pani Jolanty Kamińskiej. Oprawę muzyczną przygotował p. Paweł Blaźniak wraz ze szkolnym chórem. Sala była pięknie udekorowana przez uczniów klasy VI pod kierunkiem wychowawcy.

    Po uroczystym apelu zostały ogłoszone wyniki szkolnego konkursu historycznego wiedzy o patronie szkoły gen. Januszu Głuchowskim. Nagrody i pamiątkowe dyplomy wręczyła p. dyrektor Joanna Ladko-Szymańska wraz z organizatorkami konkursu p. Jolantą Kamińską i p. Katarzyną Piasta.

     

     

  • Wycieczka do huty szkła

    9 listopada 2015 roku uczniowie oddziału przedszkolnego, klasy I i IV wyjechali na wycieczkę do Fabryki Bombek SZKŁO-DEKOR w Piotrkowie Trybunalskim. Wyjazd  zorganizowała  p. Aneta Kępczyńska. Dzieci zapoznały się z technologią produkcji bombek i ozdób ze szkła. Ogromne zaciekawienie uczestników wycieczki wzbudził proces ręcznie wytwarzanych ozdób: od dmuchania gorącego szkła, poprzez srebrzenie i dekorowanie. Wszyscy z zachwytem patrzyliśmy na kolorowe, szklane cuda. Podziwialiśmy urodę i precyzję wykonywanych prac. Najprzyjemniejszy był udział w warsztatach zdobniczych, gdzie pod okiem pani dekoratorki, rodziców i opiekunów- p.Katarzyny Piasta, p.Anety Kępczyńskiej i p.Anetty Sobieszek uczniowie ozdabiali bombki brokatem. Wizyta w fabryce dostarczyła wszystkim wielu radości. Wyprodukowane ozdoby są piękne. Już wkrótce będą zdobiły nasze świąteczne choinki.

  • Szkolny konkurs wiedzy o patronie szkoły gen. Januszu Głuchowskim

    W dniu 29 października odbył się w naszej szkole historyczny konkurs wiedzy o patronie szkoły gen. Januszu Głuchowskim.

    Celem konkursu było zainteresowanie uczniów pogłębianiem i wzbogacaniem wiadomości o historii własnej ojczyzny i regionu, wzbogacanie wiadomości o postaciach historycznych i patronie szkoły oraz kształtowanie postaw patriotycznych.

     

    Konkurs był skierowany dla uczniów klas II-III i IV-VI i miał formę pisemną. Konkurs cieszył się dużym powodzeniem, ponieważ przystąpiło do niego ponad 20 uczniów.

    Organizatorki p. Jolanta Kamińska i p. Katarzyna Piasta wyłonią laureatów I, II i II miejsca spośród uczniów, którzy otrzymają największą liczbę punktów.

    Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi w dniu 10 listopada. Wyniki zostaną również opublikowane na stronie internetowej szkoły.

  • III edycja Konkursu Pięknego Czytania

    W dniu 2 listopada 2015 r. odbył się Konkurs Pięknego Czytania w  kategorii klas II-III pn. ,, Książka to mój przyjaciel”. Celem konkursu było wzbudzenie zainteresowania książką oraz kształcenie umiejętności pięknego czytania tekstu. Do konkursu przystąpiło 6 uczniów z klasy III i 7 uczniów z klasy II. Poziom był bardzo wyrównany, jednak jurorzy byli zgodni w wytypowaniu zwycięzców  i przyznali w każdej klasie dwie równorzędne nagrody.

    Organizatorzy – p. Małgorzata Bartos i p. Anetta Sobieszek gratulują zwycięzcom i serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom konkursu. Szczególne podziękowania kierujemy do rodziców uczniów za zaangażowanie i wspaniałe przygotowanie dzieci do tego niełatwego zadania.

  • Mały Mistrz

    Mały Mistrz

    W roku szkolnym 2015/2016 nasza szkoła kontynuuje realizację Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Mały Mistrz" współfinansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Jego ideą jest propagowanie aktywnej postawy. Formuła "Małego Mistrza" opiera się na sześciu zasadniczych blokach sportowych, gdzie z każdym rokiem zwiększają się wymagania. Uczniowie po opanowaniu kolejnych sprawności i umiejętności ruchowych otrzymują odznakę, którą wklejają do specjalnej legitymacji. Zdobywca kompletu sprawności otrzymuje tytuł Małego Mistrza. Życzymy powodzenia w zdobywaniu tego tytułu klasie I i II pod czujnym okiem dyrektor szkoły p. J. Ladko – Szymańskiej i nauczycielek edukacji wczesnoszkolnej p. M. Pisarek i p. K. Piasta.

     

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. gen. Janusza Głuchowskiego w Dobiecinie
    Korczew 37
    97-400 Bełchatów
  • (044) 633-62-06

Biuletyn Informacji Publicznej