Nawigacja

  • Dzień Babci i Dziadka

    Dzień Babci i Dziadka
    25.01.2015

    23 stycznia 2015 r. w oddziale przedszkolnym odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Babcie i dziadkowie licznie przybyli, aby obejrzeć występ swoich wnucząt przygotowany pod kierunkiem p. Anety Kępczyńskiej. Dzieci piosenką  i wierszem wyraziły wielką miłość i szacunek dla babć i dziadków oraz podziękowały za ciepło i dobroć, które otrzymują od nich każdego dnia. Zachwyceni dziadkowie długo i gorąco oklaskiwali małych artystów. Po występie dzieci złożyły babciom i dziadkom najserdeczniejsze życzenia, wręczając im własnoręcznie wykonane upominki, a następnie zaprosiły miłych gości na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

     

    Wszystkim babciom, wszystkim dziadkom życzymy zdrowia, pomyślności, uśmiechów na co dzień i dużo radości! Niech żyją długi czas i zawsze kochają nas!

  • Konkurs plastyczny

    12.01.2015

    W dniu 12 grudnia 2014r. o godzinie 15:00 w Gminnym Centrum Kultury w Zdzieszulicach Dolnych odbyło się wręczenie nagród uczniom, którzy wzięli udział w  Konkursie  plastyczno - historycznym pt.: „Cześć i chwała bohaterom! Kamienie na szaniec”. Z przyjemnością zawiadamiamy, że laureatem pierwszego miejsca został Bartłomiej Masapust, a trzecie miejsce zdobył Adam Bartos. Serdecznie gratulujemy!!! 

  • Interaktywne warsztaty

    08.01.2015

    Pełne radości i niespodzianek były Interaktywne Warsztaty Telewizyjne, w których wzięli udział uczniowie oddziału przedszkolnego i klas 1-3 w dniu 17 grudnia 2014r.  Pod opieką p. M. Pisarek, A. Kępczyńskiej wyjechały do Bełchatowa na  zajęcia zorganizowane przez  Teatr Show z Wrocławia, tworząc studio filmowe „na żywo”. Podczas zajęć dzieci wędrując przez Dziki Zachód, Świat Bajek i Baśni oraz Świat Robotów i Kosmitów odkrywały  trzy karty Tajemniczej Księgi Przygód, tworzyły opowieść, pracowały na scenie, były aktorami, realizowały film, a co najważniejsze oglądały proces tworzenia filmu „na żywo” na dużym ekranie. Praca z reżyserem, operatorami kamer i montażystami pozwoliła im poznać podstawy pracy na planie filmowym. Podsumowaniem Interaktywnych Warsztatów Telewizyjnych będzie film zrealizowany podczas spotkania  z udziałem dzieci, który będziemy mogli już wkrótce zobaczyć.

  • Muzeum Regionalne

    08.01.2015

    Dnia 9 grudnia 2014 r. dzieci z oddziału  przedszkolnego oraz uczniowie klasy 1 pod opieką p. M. Pisarek i p. A. Kępczyńskiej wyjechali do Muzeum Regionalnego w Bełchatowie na lekcję muzealną pn. „O, choinka!”. Najmłodsi mieli okazję wziąć udział w warsztatach poświęconych tradycjom i zwyczajom bożonarodzeniowym, wspólnym ubieraniu choinki oraz wykonywaniu ozdoby choinkowej.

  • Próbne sprawdziany szóstoklasistów

    07.01.2015

    Próbne sprawdziany są organizowane w naszej szkole dla uczniów klasy szóstej. W tym roku, w związku ze zmianą formuły egzaminu, uczniowie – poza zadaniami z matematyki i języka polskiego, mierzyli się również z językiem obcym. Próbne testy umożliwiają uczniom powtórzenie wiedzy i przećwiczenie potrzebnych umiejętności wymaganych na sprawdzianie. 

    W I półroczu uczniowie napisali 4 próbne sprawdziany:

    • 26.11.2014 r.    Nowa Era
    • 4.12.2014 r.      WSiP
    • 17.12. 2014 r.   CKE
    •  8.01.2015 r.      OPERON 

    Dzięki raportom nauczyciele i rodzice zyskują informację nie tylko na temat posiadanej przez uczniów wiedzy, ale także dowiadują się, jak ich wyniki plasują się na tle innych uczniów z całej Polski.

  • Jasełka Bożonarodzeniowe

    19.12.2014

    Przed Świętami Bożego Narodzenia odbyły się Jasełka szkolne, przygotowane przez uczniów klasy piątej. Dzieci zaprezentowały przedstawienie teatralne pod tytułem: „Dziewczynka z zapałkami”, ukazując problem biedy i samotności wielu ubogich dzieci współczesnego, postępowego społeczeństwa. Przedstawienie zakończono Jasełkami oraz śpiewem kolęd i pastorałek. Po oficjalnych życzeniach, uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas, by tam we wspólnocie klasowej przeżyć wigilię i łamać się opłatkiem. Szczególne podziękowania należą się p. Pawłowi Blaźniakowi za przygotowanie dzieci do wspólnego kolędowania.

  • Zdobyliśmy sprawność gimnastyk – tancerz

    Zdobyliśmy sprawność  gimnastyk – tancerz
    18.12.2014

    Po dwóch miesiącach zmagań w listopadzie i  grudniu, uczniowie klasy 1 otrzymali pierwszą nalepkę do legitymacji „Małego Mistrza”, zdobywając w ten sposób sprawność gimnastyka – tancerza. Dzieci nabyły podstawowe umiejętności zgodnie z założeniami programu, wykonywały ćwiczenia akrobatyczne, równoważne, na drabinkach, czworakowania, przeskoki zawrotne. Ważnym elementem były również ćwiczenia korekcyjne i wiedza o prawidłowej postawie ciała. Zapoznały się również z podstawowymi przyborami i przyrządami gimnastycznymi. Natomiast swoje umiejętności taneczne uczniowie zaprezentowali podczas „Pasowania na Ucznia” wykonując taniec – mazur ułański, który z mozołem ćwiczyli przez kilka tygodni. Taniec, był jednym z elementów przedstawienia pt. „Święto Niepodległości” wykonanym przez pierwszaków a kultywującym  tradycje patriotyczne, legionowe i ułańskie związane z postacią patrona naszej szkoły – generała Janusza Głuchowskiego. Efekty naszej pracy można obejrzeć w galerii.

  • Niech magiczna noc wigilijnego wieczoru
    przyniesie Wam spokój i radość.

    Niech każda chwila świąt Bożego Narodzenia
    żyje własnym pięknem,
    a Nowy Rok obdarowuje Was
    pomyślnością i szczęściem.
    Najpiękniejszych świąt Bożego Narodzenia
    życzy
    Społeczność Szkoły Podstawowej w Dobiecinie

  • Interaktywne Warsztaty Telewizyjne

    17.12.2014

    17 grudnia 2014 r. uczniowie klasy IV i V pod opieką p. A. Sobieszek i p. J. Kamińskiej wybrali się do Bełchatowa na Interaktywne Warsztaty Telewizyjne. W programie pt.: "Jak stworzyć Świat Fantasy?" zapoznali się z tajnikami sztuki filmowej.  Pomysłodawcy projektu odsłonili przed młodzieżą wiele tajemnic telewizyjnej kuchni oraz kilka sekretów realizacji filmowych. Podali przykłady amatorskich nagrań muzycznych i filmowych form improwizacyjnych. Uczniowie poznali twórców realizacji filmowych oraz plany filmowe. Sporą część programu zajęły prezentacje sceniczne z udziałem ochotników demonstrujących swoje umiejętności, była to realizacja na żywo programu typu Talent Show. Uczniowie z zaangażowaniem pokazywali swoje zdolności.  To nauka połączona z zabawą. Efektem warsztatów jest wspólnie zrealizowany film, który w ciągu najbliższych tygodni trafi do naszej szkoły. Było wesoło, ciekawie, a przede wszystkim twórczo. Kto wie, może ujawniliśmy swoje talenty aktorskie.  Świat mediów na nas czeka :)

  • Społeczność Szkoły Podstawowej w Dobiecinie

    zaprasza miłych gości na Jasełka Bożonarodzeniowe,

    które odbędą się 19.12.2014 r. o godz. 11.30

     

     

     

     

     

  • Mikołajki

    Mikołajki
    15.12.2014

    W  dniu 5 grudnia 2014 r. pomimo  braku  białego  puchu  pojawił się w naszej szkole Święty  Mikołaj.  Oczekiwany  przez   cały  rok  niezwykły  Gość po  krótkiej rozmowie z uczniami zadał im pytanie – „Czy byliście  grzeczni?”. Dzieci odpowiedziały gromkim – „TAK!”.  Wtedy z pomocą elfów z klasy II  Św. Mikołaj rozpoczął rozdawanie prezentów, następnie każda klasa wykonała sobie pamiątkowe zdjęcie. Spotkanie odbyło się w miłej i serdecznej atmosferze, a także wprowadziło nas w świąteczny nastrój. Tuż przed rozstaniem Św. Mikołaj zachęcał dzieci aby były grzeczne, podziękował  za ciepłe przyjęcie i obiecał, że wróci do nas za rok (oczywiście pod warunkiem, że będą w tej szkole grzeczne dzieci). Wiedząc, że nie tylko przyjemnie jest dostawać ale i obdarowywać  innych prezentami elfy dziękując za pamięć i spotkanie wręczyły Świętemu Mikołajowi słodki upominek.

  • Rodzinne zabawy ruchowe – zajęcia integracyjne z udziałem rodziców

    28.11.2014

    28 listopada 2014 r. w naszej szkole odbyły się zajęcia integracyjno - ruchowe z udziałem rodziców uczniów klasy 1, związane z realizacją ogólnopolskiego programu „Mały Mistrz”, popularyzującego aktywność fizyczną. Szereg zabaw ruchowych z chustą animacyjną Klanza i ćwiczeń gimnastycznych wykonywanych wspólnie z dzieckiem dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń. Wszyscy świetnie się bawili, było dużo śmiechu połączonego z wysiłkiem fizycznym. Ponadto zajęcia były urozmaicone wróżbami andrzejkowymi oraz miłą niespodzianką - ciasteczkiem z wróżbą. Zdjęcia z zajęć można obejrzeć w naszym albumie.

  • Młodzi pisarze

    26.11.2014

    26 listopada 2014 r. w Miejskiej i Powiatowej  Bibliotece Publicznej  im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Bełchatowie odbył się uroczysty finał  III Powiatowego Konkursu Literackiego „Bajka dla siostrzyczki i braciszka". Zaproszenie otrzymali uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie: Wiktoria Grzybowska i Kacper Jeziorny wraz z opiekunem- p. Anettą Sobieszek.

    W tym roku biblioteka wzięła udział w Festiwalu Puls Literatury – dorocznym wydarzeniu kulturalnym, którego celem jest upowszechnianie literatury oraz rozwijanie czytelnictwa. Dzięki temu tegoroczny finały umilił swoim występem poezji śpiewanej p. Jakub Pawlak. Uroczystość zakończyło atrakcyjne spotkanie z językoznawcą dr Grzegorzem Rudzińskim. Młodzi literaci obiecali, że w przyszłym roku bajki będą jeszcze ciekawsze i barwnie zilustrowane.

  • Ogólnopolski konkurs przedmiotowy Pingwin w naszej szkole

    26.11.2014

    W dniach 20-25 listopada 2014 r. odbyły się w naszej szkole ogólnopolskie konkursy przedmiotowe (w kategorii klas IV-VI) z języka polskiego, języka angielskiego i historii.

    W tym roku szkolnym uczniowie zmagali się z pytaniami PINGWIN EDI.

    Koordynatorzy:
    - konkurs polonistyczny p. Anetta Sobieszek (20 uczestników),
    konkurs języka angielskiego p. Katarzyna Renosik (18 uczestników),
    konkurs historyczny p. Jolanta Kamińska (10 uczestników).

    Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursach życzymy powodzenia.

  • Światowy Dzień Pluszowego Misia w oddziale przedszkolnym

    26.11.2014

    25 listopada 2014 r. dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyniosło do szkoły swoją ulubioną maskotkę. Były wspólne zabawy, gimnastyka z misiami, misiowe konkurencje: zjadanie miodu bez użycia rąk, zbieranie wykałaczek „łapką” misia, wyścigi misiów oraz „małe Conieco”, czyli pyszne ciasteczka w kształcie misiów. Nie mogło zabraknąć informacji dotyczących bogatej historii pluszowego misia. Prezentacja multimedialna przygotowana przez wychowawcę oddziału przedszkolnego w wyczerpujący sposób zaspokoiła ciekawość przedszkolaków. Na zakończenie wszystkie misie otrzymały od dzieci piękne medale. Zdjęcia z tego dnia można obejrzeć w naszym albumie.

  • XX Konkurs Wiedzy Biblijnej

    20.11.2014

    Uczniowie Adrianna Matyja i Adam Bartos dostali się do rejonowej edycji XX Konkursu Wiedzy Biblijnej, organizowanego przez Wydział Przekazu Wiary Kurii Metropolitalnej w Częstochowie. Drugi etap, rejonowy, odbył się w Radomsku przy parafii pw. Św. Lamberta w Radomsku.

  • Poczet na uroczystościach w Łękawie

    09.11.2014

    9 listopada 2014 roku poczet sztandarowy naszej szkoły wziął udział w uroczystych obchodach Święta Niepodległości. Gminne obchody 96 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęły się Mszą św. w intencji Ojczyzny w kościele Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Łękawie. Po nabożeństwie minutą ciszy oddano hołd wszystkim walczącym. 11 listopada wspominamy wszystkich, którzy przynieśli Polsce wolność. To nasza piękna tradycja. Po mszy św. młodzież Gimnazjum Publicznego w Łękawie zaprezentowała  patriotyczną część artystyczną.

  • Pierwszoklasiści ślubowali

    07.11.2014

    W czwartek 6 listopada 2014 roku odbyło się ślubowanie i pasowanie uczniów klasy pierwszej. Uroczystość rozpoczęła się występem artystycznym w wykonaniu pierwszaków pt. „Święto Niepodległości”. Przedstawienie było kultywowaniem tradycji patriotycznych, legionowych i ułańskich związanych z postacią patrona szkoły – generała Janusza Głuchowskiego. Następnie uczniowie złożyli ślubowanie na Sztandar Szkoły.  Po uroczystej przysiędze zostali pasowani repliką szabli ułańskiej przez Panią Dyrektor, co oznaczało przyjęcie ich do społeczności szkolnej. Każdy pierwszoklasista otrzymał pamiątkowy dyplom, legitymację i tarczę szkolną oraz legitymację ogólnopolskiego programu "Mały Mistrz", związaną ze zdobywaniem określonych sprawności fizycznych, który uczniowie klasy I będą realizowali przez cały I etap edukacyjny. Ponadto  Rada Rodziców, Samorząd Uczniowski oraz pozostałe klasy przygotowały dla pierwszaków niespodzianki w postaci różnych upominków.  Po skończonej akademii bohaterowie dzisiejszej uroczystości udali się na słodki poczęstunek zorganizowany przez rodziców.

  • II Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej im. gen. Janusza Głuchowskiego

    06.11.2014

    W dniu 5 listopada 2014 r. po raz drugi w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej im. gen. Janusza Głuchowskiego.  Uczestniczyli w nim uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych z terenu Gminy Bełchatów. Celem organizacji konkursu było:
    - wspieranie wychowania patriotycznego młodego pokolenia poprzez formy aktywności artystycznej,
    - przywrócenie naszej zbiorowej pamięci, niektórych zapomnianych polskich pieśni patriotycznych, pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa kraju,
    - pamięć o wydarzeniach, które zmieniły losy naszej Ojczyzny, 
    - wspieranie najzdolniejszych wokalnie uczniów i umożliwienie prezentacji ich umiejętności wokalnych oraz dorobku artystycznego.
    W patriotycznym, legionowym duchu zarówno wokaliści jak i słuchacze przeżyli wspaniałą i podniosłą lekcję historii. Laureatom wręczono muzyczne statuetki ufundowane przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej im. gen. J. Głuchowskiego w Dobiecinie, a wszyscy uczestnicy otrzymali słodki upominek ufundowany przez Urząd Gminy w Bełchatowie i pamiątkowe dyplomy. Organizatorami konkursu byli: p. Katarzyna Piasta i p. Paweł Blaźniak. Dyrektor szkoły p. Joanna Ladko – Szymańska i organizatorzy już dziś serdecznie zapraszają do udziału w III edycji konkursu za rok.

    Filmową relację z imprezy można znależć tu, a fotograficzną - tutaj.

  • Miejsca Pamięci Narodowej

    31.10.2014

    Pod koniec października, przed Uroczystością Wszystkich Świętych, delegacja Szkoły Podstawowej w Dobiecinie odwiedziła jak co roku miejsca upamiętniające poległych bohaterów Pierwszej i Drugiej Wojny Światowej. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z Ks. Tomaszem Chrzęstkiem i P. Katarzyną Masapust zapalili znicze, zanieśli modlitwy i złożyli hołd poległym, których szczątki zostały pochowane w następujących miejscach: w Kielchinowie przy pomniku pomordowanych, na Górach Borowskich przy pomniku Obrońców Gór Borowskich, na Cmentarzu Pierwszowojennym w Borowej, na Cmentarzu Parafialnym w Bogdanowie przy Kaplicy oraz przy Pomniku Powstańca Styczniowego Śp. Józefa Turczynowicza, w Bogdanowie pod tablicą upamiętniającą narodziny i chrzest Patrona Szkoły Podstawowej w Dobiecinie Generała Dywizji Janusza Głuchowskiego oraz pod tablicą pomordowanych w obozach koncentracyjnych w czasie II Wojny Światowej. Słowa wdzięczności należą się P. Katarzynie Masapust za aktywne włączenie się w organizację corocznych wyjazdów do Miejsc Pamięci Narodowej.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. gen. Janusza Głuchowskiego w Dobiecinie
    Korczew 37
    97-400 Bełchatów
  • (044) 633-62-06

Biuletyn Informacji Publicznej