W miesiącu październiku uczniowie klasy I dołączyli do ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Klub Bezpiecznego Puchatka”, który uczy jak być bezpiecznym na drodze, w domu, w szkole oraz w czasie odpoczynku. Zdobywając i utrwalając wiedzę na temat bezpiecznych zachowań, po udziale w teście i rozwiązaniu wszystkich zadań pierwszoklasiści zdobędą Dyplom „Klubu Bezpiecznego Puchatka”.
W miesiącu październiku przeżywaliśmy XIV Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II – Świętymi bądźcie!” W naszej szkole uczniowie klasy szóstej zorganizowali okolicznościową Akademię, poświęconą pamięci Wielkiego Papieża Polaka, Świętego Jana Pawła II. Okoliczności tegorocznego Dnia Papieskiego były tym bardziej doniosłe, gdyż nasz wspaniały rodak, Jan Paweł II, 27 kwietnia b.r. został ogłoszony świętym po dziewięciu latach od jego śmierci. W Akademii uczniowie przypomnieli najważniejsze fragmenty nauczania Świętego Papieża, przygotowali prezentację multimedialną, wyświetloną na dużym ekranie, przypomnieli najważniejsze daty i wydarzenia z życia Świętego Papieża oraz zachęcili pozostałych uczniów do naśladowania „największego z rodu Polaków”.
16 października 2014 r. z okazji „Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca” nasza szkoła po raz drugi wzięła udział w półgodzinnej próbie ustanowienia rekordu na terenie całego kraju organizowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą liczbę osób. Celem akcji –oczywiście poza chęcią pobicia ubiegłorocznego rekordu - była promocja pierwszej pomocy i powszechnej nauki tej wiedzy, w ramach realizowanego przez mgr Lidię Pawlik i mgr Małgorzatę Pisarek programu WOŚP pod nazwą „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Od godziny 12:00 do godziny 12:30 na sali gimnastycznej uczniowie klas II - VI bez przerwy przez pół godziny wykonywali resuscytację krążeniowo – oddechową na fantomach zmieniając się co pewien czas. Nad prawidłowym przebiegiem akcji czuwała p. Małgorzata Pisarek.
13 października 2014 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. By godnie uczcić ten dzień, klasa VI w ramach kółka teatralnego pod opieką p. Anetty Sobieszek, przygotowała część artystyczną pt. ,,W naszej szkole jest wesoło”. O muzyczną oprawę zadbał p. Paweł Blaźniak.
Zarząd Samorządu Uczniowskiego podziękował nauczycielom za wkład w kształcenie, wychowanie oraz wskazywanie drogi w coraz bardziej skomplikowanym życiu.
Wszyscy uczniowie klasy I oraz trójka dzieci z oddziału przedszkolnego wyrazili chęć uczestnictwa w tegorocznej akcji „A ja sosnę przerosnę”, której organizatorem jest Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. Działaniami poprzedzającymi sadzenie drzewek przez uczestników z pomocą rodziców/opiekunów był udział w cyklu zajęć edukacyjno – dydaktycznych na temat wpływu drzew na życie ludzkie, cyklu rozwoju oraz rozpoznawanie ich podstawowych gatunków, Zadaniem dzieci jest nie tylko posadzenie sadzonki drzewka, ale również jego dalsza pielęgnacja. Szkolnymi koordynatorami akcji są wychowawcy - mgr Małgorzata Pisarek i mgr Aneta Kępczyńska. W albumie można już znaleźć zdjęcia z akcji.
Od początku roku szkolnego 2014/2015 uczniowie klasy I realizują ogólnopolski program "Mały Mistrz", którego głównym celem jest aktywizacja ruchowa dzieci zmierzająca do poprawy stanu zdrowia, sprawności fizycznej oraz umiejetności ruchowych.
Program Małego Mistrza pomaga nauczycielom edukacji wczesnoszkolnej i współpracującym nauczycielom wychowania fizycznego w:
Program będzie realizowany przez cały etap edukacyjny i wiąże się ze zdobywaniem określonych sprawności fizycznych. Zasadniczymi blokami są: rowerzysta-turysta, gimnastyk-tancerz, saneczkarz-narciarz-łyżwiarz, piłkarz, lekkoatleta, pływak-wodniak. W miesiącach wrzesień-październik uczniowie doskonalą umiejętność jazdy na rowerze w Miasteczku Ruchu Drogowego.
We wtorek 16 września 2014 r. dzieci i uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami promując działania proekologiczne wzięli udział w akcji "Sprzątanie Świata".
W dniu 16 września 2014 r. w szkole przeprowadzono demokratyczne wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2014/2015.
W niedzielę 14 września 2014 r. poczet sztndarowy naszej szkoły wraz z opiekunem i rodzicami uczestniczył w gminnej uroczystosci w Kielchinowie upamiętniającej ofiary II wojny światowej.
W dniu 10 września 2014 r. odbyła się wycieczka do Warszawy zorganizowana przez p. A. Sobieszek. Wzięli w niej udział uczniowie naszej szkoły i ich rodzice. W Centrum Nauki Kopernik, które jest jednym z największych w Europie dokonywaliśmy niezwykłych odkryć. Tu muzyka idzie ramię w ramię z biologią, a matematyka z architekturą. Opiekunowie- p. K. Piasta i p. K. Renosik musieli wykazać się refleksem i spostrzegawczością, gdyż eksponaty zgromadzono na kilku tysiącach metrów kwadratowych. Stwarzało to ogromną przestrzeń, w której każdy miał szansę znaleźć coś interesującego.
Zwiedziliśmy także Stadion Narodowy. Droga piłkarza nie ma już dla nas tajemnic! Poznaliśmy zakamarki piłkarskiej szatni, patrzyliśmy na płytę boiska, a na koniec sprawdziliśmy czym jest pomeczowa Sala Konferencyjna… Utrudzeni, ale szczęśliwi odpoczęliśmy przy zestawie Happy Meal w Mc Donalds.
Wyjazd uważamy za udany i mamy nadzieję, że takich wycieczek będzie więcej.
W dniu 7 września 2014 r. poczet sztandarowy naszej szkoły wraz z opiekunem i rodzicami wzięli udział w uroczystościach na Borowskiej Górze upamiętniających ofiary II wojny światowej. W czasie nabożeństwa wręczono księdzu Tomaszowi Chrzęstkowi statuetkę Rogatywkę ppor. Zawilskiego.
W dniach od 02.09.2014 r. do 04.09.2014 r. w naszej bibliotece szkolnej odbywać się będzie kiermasz używanych podręczników. Udział w nim mogą brać uczniowie i ich rodzice (prawni opiekunowie). Na kiermasz mogą być przeznaczone wyłącznie podręczniki szkolne w stanie umożliwiającym naukę z nich.
Serdecznie zapraszamy na inaugurację roku szkolnego 2014/2015, która odbędzie się
1 września 2014 roku o godz. 9.30
W dniu 27 czerwca 2014 r.o godz. 9.30 odbędzie się uroczyste zakończenie szkoły podstawowej przez uczniów klasy szóstej oraz zajęć dydaktyczno-wychowawczych w kl. I-V i oddziale przedszkolnym. Serdecznie zapraszamy.
Dnia 30 kwietnia 2014 roku w naszej szkole zostały zorganizowane szkolne obchody Dnia Ziemi, których współorganizatorem było Starostwo Powiatowe w Bełchatowie. W tym dniu nastąpiło podsumowanie działań prowadzonych na terenie szkoły i środowiska lokalnego w ramach realizacji szkolnego projektu ekologicznego „Dobre rady na odpady”. Rozpoczęło je przedstawienie „W królestwie Króla Odpadka” w wykonaniu dzieci z oddziału przedszkolnego.
W przeprowadzenie projektu zaangażowani byli wszyscy nauczyciele naszej szkoły, dzięki czemu uczniowie mieli możliwość udziału w licznych konkursach: plastycznym, technicznym, fotograficznym, sportowym, wiedzy ekologicznej, literackim, zbiórki surowców wtórnych, tworzenia prezentacji multimedialnych, pokazu mody ekologicznej. Zwycięzcy otrzymali nagrody i dyplomy. Ale to nie wszystko!!! Na laureatów w poszczególnych konkursach czeka jeszcze nagroda główna – wycieczka w czerwcu br. do Załęczańskiego Parku Krajobrazowego.
Dnia 29.04.2014 r. w naszej szkole obyła się 9. edycja Konkursu Matematyczno - Ekologicznego o tytuł „Matematycznej Głowy” dla uczniów klas III szkół podstawowych z terenu powiatu bełchatowskiego. Celem przedsięwzięcia, które co roku realizuje hasło „Przyroda i ochrona środowiska w zadaniach matematycznych” jest rozwijanie zainteresowań matematycznych oraz zwrócenie uwagi na piękno przyrody i problemy związane z ochroną środowiska. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu, który miał na celu poszerzenie wiedzy z matematyki. Ponadto proponowane treści zadań oraz umieszczenie ciekawostek ze świata przyrody i ochrony środowiska zachęcały dzieci do przyjaznych zachowań wobec środowiska.
Zwycięzcami tegorocznej edycji, którzy ex aequo zajęli I miejsce zostali:
Rudnicki Fabian - ze Szkoły Podstawowej w Łękawie
Warcholiński Dominik- ze Szkoły Podstawowej w Janowie
Wólkiewicz Jakub - ze Szkoły Podstawowej w Domiechowicach
Ziobro Adam - ze Szkoły Podstawowej w Domiechowicach.
Starostwo Powiatowe w Bełchatowie było fundatorem nagród i upominków dla zwycięzców, wszystkich uczestników oraz szkół biorących udział w konkursie.
Organizatorki konkursu: mgr Małgorzata Pisarek i mgr Lidia Pawlik gratulują zwycięzcom i dziękują wszystkim za udział i zaangażowanie w konkursie.
Zapraszamy Rodziców na insenizację wiosenno-wielkanocną pod tytułem
"Jak kurka uciekła z podwórka?",
która odbędzie się 16 kwietnia 2014 r. o godz. 8.00.
Szanowni Rodzice
Serdecznie zapraszam na prelekcję pod nazwą:
,,Jak pracować z dzieckiem ze specyficznymi trudnościami w nauce”.
Tematyka:
Profilaktyka dysleksji wśród dzieci w wieku przedszkolnym
Dysleksja, dysgrafia, dysortografia, dyskalkulia
Skala ryzyka dysleksji
Wskazówki do pracy z dzieckiem z trudnościami w nauce
Współpraca z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Bełchatowie
Spotkanie odbędzie się 30 kwietnia 2014 r. o godz. 17.00 w sali nr 5
PEDAGOG-LOGOPEDA
mgr Anetta Sobieszek
Dnia 27 marca 2014 r. w Szkole Podstawowej w Dobiecinie odbyła się VIII edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego o tytuł "Mistrza Ortografii Szkół Podstawowych Gminy Bełchatów". Wzięło w nim udział 18 uczniów klas IV-VI reprezentujących 6 szkół podstawowych: Szkołę Podstawową w Dobiecinie, Dobrzelowie, Domiechowicach, Janowie, Kurnosie, Łękawie. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu, za który można było maksymalnie osiągnąć 80 punktów.
Komisja w składzie: mgr Anetta Sobieszek - przewodnicząca, p. Halina Kłysik, p. Beata Robaszek, p. Dorota Pukacz, p. Iwona Karbowniczak wyłoniła laureatów.
Laureatami konkursu zostały uczennice Szkoły Podstawowej w Łękawie i Szkoły Podstawowej w Dobrzelowie oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Domiechowicach i Szkoły Podstawowej w Janowie, którzy ex aequo zajęli pierwsze miejsce.
Zwycięzcom konkursu zostały wręczone książki i dyplomy, każdy uczestnik konkursu otrzymał podziękowanie za udział w konkursie i drobny upominek. Wszyscy zadeklarowali udział w konkursie w latach następnych.